AutoBild: Jo platāks, jo labāk – vasaras riepu tests 225/40R 18 Y (08.2008)

AutoBild: Jo platāks, jo labāk - vasaras riepu tests 225/40R 18 YProtams, blīvi piepildītās riteņu arkas un milzīgi vieglmetāla diski automobilim sniedz sportiskuma pieskaņu un to individualizē. Interesanti, vai platās riepas un jaunradītais vizuālais atlētiskums, atspoguļojās arī mašīnas dinamiskajos rādītājos? Vācu AutoBild veiktais salīdzinošais tests sniedza viennozīmīgi pozitīvu un apstiprinošu atbildi.


Mercedes – Benz
C-klases sedana  sērijveida  aprīkojuma -17 collu riepas izmērā 225/45, aizstāja ar sportiskiem diskiem no plašā papildus aprīkojuma saraksta un  zemprofila protektoriem izmērā 225/40R18. Par spīti nomināli vienādajam riepu platumam – 225mm, visi seši testēto 18 collu riepu komplekti, salikti grēdās ir krietni augstāki, nekā salīdzinātie standarta izmēra riepu komplekti. Kādus uzlabojumus sniedz zemprofila riepas?

Vispirms, šāds protektors nozīmē krietni efektīvāku bremzēšanu, bet zemāks borta augstums uzlabo vadāmību un padara asākas stūres reakcijas, kā arī ievērojami uzlabo auto dinamiku līkumu izbraukšanas laikā. Tas gan viss notiek uz rites pretestības pasliktināšanās rēķina. Kā būtisks trūkums minams arī ievērojami vājāks rezultāts akvaplanēšanas testos salīdzinoši ar 17collu analogiem. Lai nekļūdītos saknē, izvēloties vajadzīgo izmēru, tika salīdzinātas sešas zemprofila riepas ar standarta komplektācijā paredzēto 17 collu riepu. Viennozīmīgais testu uzvarētājs Pirelli P Zero tika izstrādāts speciāli tūningam. Iespējams, tādēļ uzsvars tika likts uz kvalitātēm, kas svarīgas īpaši prasīgiem autovadītājiem, kas vēlas no sava bolīda saņemt pēc iespējas lielāku adrenalīna devu.

  Avots: Auto Bild

 

Pirelli P  Zero

Pirelli P  Zero


AutoBild verdikts:

+ Labākā riepa sportiski dinamisko īpašību jomā, vadāmībā kā arī noturībā pret sānslīdi auto centrbēdzes dēļ. Pats īsākais  bremzēšanas ceļš slapjā un  sausā trasē.

– Viduvējas rezerves pret noturību akvaplanēšanā.

 

AutoBild: Īpaši rekomendējama

 

Bridgestone Potenza RE 050 A

Bridgestone Potenza RE 050 A

AutoBild verdikts:

+ Pārliecinoša sportiska riepa ar sabalansētu vadāmību uz slapja un sausa seguma, kā arī labām drošības rezervēm pret akvaplanēšanu; īss bremzēšanas ceļš uz sausa seguma.

 

AutoBild: Rekomendējama

 

Goodyear F1 Assimetric

Goodyear F1 Assimetric


AutoBild verdikts:

+ Laba universālā riepa ar lielisku noturību sāniskiem spēka vektoriem un dinamiski drošiem ekspluatācijas rādītajiem, īpaši uz mitra seguma.

viduvējas rezerves pret akvaplanēšanu.

 

AutoBild: Rekomendējama

 

Continental SportContact3

Continental SportContact3


AutoBild verdikts:

+ Laba universālā riepa ar drošu vadāmību uz slapja seguma un īsu bremzēšanas ceļu uz sausa seguma. Zema rites pretestība.

Nelielas drošības rezerves pret akvaplanēšanu. 

AutoBild: Rekomendējama

 

Hankook Ventus V12 evo

Hankook Ventus V12 evo


AutoBild verdikts:

+ Laba universālā riepa ar drošu vadāmību uz slapja seguma un īsu bremzēšanas ceļu sausā trasē. Zema rites pretestība.

Nelielas rezerves pret akvaplanēšnau, viduvējs  gaitas komforts.

 

 

AutoBild: Rekomendējama

 

Vredestein Ultrac Sessanta

Vredestein Ultrac Sessanta


AutoBild verdikts:

+ Pieņemama sportiska riepa ar labām rezervēm pret akvaplanešanu un teicama noturībā pret sānslīdi uz sausa seguma; klusa  kustībā.

Pārlieku garš bremzēšanas ceļš un viduvējs rites komforts.

AutoBild: Rekomendējama ar iebildēm

Zemprofila protektors: Par un Pret

+ Vairāk baudas no brauciena, asāka reakcija uz stūres kursa maiņu un precīzāka, asāka vadāmība.

+ Pieaug drošība. Platāks gumijas pēdas saskares laukums, riepai nodrošina īsāku bremzēšanas ceļu.

+ Uzlabojas  auto eksterjera dizains un īpaši tiek pasvītrots auto sportiskums.


– Akvaplanēšna notiek ātrāk un zemākā ātrumā. Īpaši bīstami, kļūst, pieaugot  zemprofila riepu protektora nodilumam.

– Pazeminās rites komforts, labāk ir atteikties no ekstrēmu izmēru zemprofila riepām.

 Ievērojami pieaug  riepu komplekta cena.

Kopsavilkums:

Zemprofila riepas nodrošina labāku vadāmību, sportiskumu un sniedz vairāk baudas no braukšanas. Bremzēšanas ceļš kļūst īsāks, tātad uzlabojas drošība-kā uz sausa, tā slapja ceļa seguma. Atcerieties kopējā komforta samazināšanās, ilgstošos braucienos var sabojāt ceļojuma iespaidus. Daudz lietderīgāk izvēlēties kādu sapratīgāku, auto piemērotāku riepu izmēru no tiem, kurus šim modelim iesāka ražotājs.


http://www.pkp.lv