Gute Fahrt: 235/55 R17 izmēra krosoveru vasaras riepu tests (2014)

Žurnāla Gute Fahrt eksperti testē 12 krosoveru vasaras riepas, tai skaitā vienu modeli trijos dažādos tipizmēros. Pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē žurnāls Gute Fahrt testiem izvēlējās 235/55 R17 izmēra riepas. Visi testi norisinājās Pirelli poligonā Itālijas ziemeļos, Vicolā, izmantojot trīs dīzeļa Volkswagen Tiguan automašīnas ar priekšējo un pilnpiedziņu.

Notestēto riepu saraksts: Bridgestone Dueler H/P Sport, Continental ContiCrossContact UHP, Dunlop Sport Maxx RT, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, Hankook Ventus S1 evo2 SUV K117A, Pirelli Scorpion Verde, Star Performer SUV-1, Toyo Proxes CF1 SUV, Vredestein Quatrac 3 SUV, WestLake SV308.

 

Testēšanas programmā tika iekļautas 11 disciplīnas. Izšķiroša nozīme bija subjektīvajiem vērtējumiem vadāmības testos uz sausas un slapjas virsmas, kā arī testos par noturību pret sānslīdi uz slapja treka, turklāt vispirms tika veikti testi ar priekšējās piedziņas Tiguan modeli, bet pēc tam ar 4matic versiju. Tālāk sekoja trokšņa un komforta līmeņa testi, kuros riepu īpašības arī tika vērtētas subjektīvi. Vēlāk tika veikti testi tādās klasiskās disciplīnās kā bremzēšanas efektivitāte, noturība pret dažādiem akvaplanēšanas veidiem un rites pretestība. 

 

Noslēguma reitings tika izveidots pēc sekojošiem kritērijiem. 25% no rezultātiem sastādīja ārkārtīgi būtiskie vadāmības un bremzēšanas efektivitātes testi uz slapjas virsmas, 15% – bremzēšanas tests uz sausas virsmas, pa 10% – vadāmības uz sausa seguma un rites pretestības testi un pa 5% testi visās pārējās disciplīnās. Pirmo vietu, ar minimālu pārsvaru, ieguva Hankook, Pirelli, Dunlop un nesen atjaunotās Continental riepas, un tās visas saņem vērtējumu ''Ļoti labi''.

Ja runa ir par vissezonas Vredestein riepām, tad to sniegums atbilst gaidāmajiem rezultātiem. Tās ir izmantojamas tikai siltos klimatiskajos apstākļos, turklāt gadījumā, ja autobraucējs pārvietojas samērā maz.

Avots: Gute Fahrt

Piedāvājam iepazīties ar pirmā astotnieka rezultātiem.

Continental ContiCrossContact UHP Ļoti labi – (žurnāla Gute Fahrt izvēle)

Hanoveras inženieri kārtējo reizi nodemonstrēja mūsdienu riepu labākās īpašībās.

Continental spēja apvienot sevī īsu bremzēšanas ceļu uz slapjas virsmas ar zemu rites pretestību.

Turklāt tās ātŗi un paredzami reaģē uz stūres pagriezieniem jebkuros apstākļos, taču būtu vēlama augstāka noturība pret akvaplanēšanu.

 
Dunlop Sport Maxx RT Ļoti labi – (žurnāla Gute Fahrt izvēle)

Dunlop ir atzītas par piemērotām Audi Q3 komplektācijai, tām ir ļoti augsti vadāmības rādītāji un augsts saķeres līmenis jebkuros apstākļos.

Šīs riepas nedaudz atpaliek no citām bremzēšanas efektivitātes uz slapja treka un rites pretestības testos, toties uzrāda lieliskus rezultātus, bremzējot uz sausa seguma, turklāt tām piemīt augsta noturība pret akvaplanēšanu.

 
Hankook Ventus S1 evo2 SUV K117AĻoti labi – (žurnāla Gute Fahrt izvēle)

Šopavasar korejiešu Hankook piedāvā pilnīgi jaunu riepu modeli, kārtējo reizi pierādot, uz ko ir spējīgi riepu ražošanas jomā.

Nav svarīgi, vai virsma ir slapja vai sausa, Hankook garantē lielisku manevrētspēju un augstu saķeres līmeni jebkurā situācijā.

Turklāt tām piemīt arī lieliska bremzēšanas efektivitāte, zema rites pretestība un laba noturība pret akvaplanēšanu.

 
Pirelli Scorpion VerdeĻoti labi – (žurnāla Gute Fahrt izvēle)

Itāļu skorpions joprojām reāli apdraud visus savus konkurentus.

Pirelli riepas homoloģēja arī Volkswagen un Audi, tām piemīt lieliska vadāmība un bremzēšanas efektivitāte jebkuros apstākļos.

To visu papildina zema rites pretestība un labs komforta līmenis.

 
Bridgestone Dueler H/P Sport 17 collasLabi +

Japāņu riepas nodemonstrēja sabalansētu un harmonisku uzvedību uz sausas un slapjas virsmas.

Taču, bremzējot uz slapjas virsmas, jaunāki konkurenti tās tomēr nedaudz apsteidza.

Bridgestone riepām arī piemīt zema rites pretestība, laba gaitas kvalitāte un zems trokšņa līmenis, kā arī augsta noturība pret akvaplanēšanu.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2Labi +

Goodyear ir paredzētas sportiskākam auto vadīšanas stilam, šis modelis ir piemērots līdz pat 300 km/h lielam ātrumam.

Kaut arī komforta līmenis būs zemāks, Goodyear tomēr spēj reaģēt ļoti precīzi, tām ir neitrāla pagriežamība un laba stabilitāte, veicot krasus manevrus.

Arī uz sausa seguma tās atsaucas ļoti ātri un tieši, tām ir laba noturība pret akvaplanēšanu.

 
Toyo Proxes CF1 SUVLabi –

Speciāli krosoveriem pielāgotās japāņu riepas, ir pietiekami drošas un labi kontrolējamas uz sausas un slapjas virsmas, taču neskatoties uz teicamu saķeri, ir acīmredzami tendētas uz nepietiekamu pagriežamību krasu manevru laikā.

Turklāt tām piemīt salīdzinoši zema bremzēšanas efektivitāte, toties laba noturība pret akvaplanēšanu un zema rites pretestība.

 
Bridgestone Dueler H/P Sport 16 collasLabi –

16 collu platās riepas garantē labu drošības līmeni, kaut arī tām nedaudz pietrūkst, jau lielāku popularitāti iekarojušā, 17 collu modeļa stabilitātes.

Ir nepieciešams lielāks stūres pagrieziena leņķis, tāpat riepās ir papildus jākontrolē, manevrējot ekstremālās situācijās.

Bremzēšanas efektivitāte ir vidēja, toties noturība pret apvaplanēšanu vislabākā.

Taču pat attiecībā uz komforta līmeni mazāka izmēra riepām nav reālu priekšrocību.

 

http://www.pkp.lv