Auto Bild: laba saķere jebkuros laika apstākļos?

Izcila visa gada garumā vai risks drošībai? Vissezonas riepas nav īsti labas ne vasarā, ne ziemā. AUTO BILD pārbaudīja, vai šis vecais aizspriedums vēl ir pamatots.


 

LIELĀ FAKTU PĀRBAUDE dažādos klimatiskajos apstākļos. Šī gada vissezonas riepu testā desmit kandidātes ir pakļautas tiešam salīdzinājumam ar vienu vasaras un vienu ziemas riepu. Tests sniedz atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par iespējamajām izcilniecēm:

Kurām automašīnu klasēm varētu būt piemērotas vissezonas riepas?
Tikai mazām un kompaktām automašīnām to lietojums ir ieteicams. Pārējām automašīnu klasēm ar vissezonas riepām samazinās vai nu braukšanas drošība vai mašīnas vadīšanas prieks.

Vai vissezonas riepas piemērotas vadītājiem, kas ikdienā pavada daudz laika pie stūres?
Nē, ja kāds pie stūres nobrauc vairāk kā 10 000 kilometrus gadā, tam labāk vajadzētu iegādāties ziemas un vasaras riepas. Sešu gadu laikā tik un tā nolietosies divi riepu komplekti.

Kāpēc bremzēšanas ceļš pagarinās uz slapja un sausa ceļa seguma?
Gan protektoram, gan gumijas maisījumam samazinās stingrība augstā temperatūrā. Par vienas vai divu automašīnu garumu pagarināts bremzēšanas ceļš ir vērā ņemams drošības risks.

Kādai būtu jāizskatās ideālai vissezonas riepai?
Tai ir īsāks bremzēšanas ceļš un pievilcīgs braukšanas stils vasarā. Ja patiešām uz brīdi uzkrīt sniegs, ar tām aprīkotai mašīnai nebūtu jākļūst par satiksmes kavēkli. Testu atbalstīja Dunlop, Falken, Goodyear, Hankook, Kumho, Nexen, Pirelli, Uniroyal un Vredestein. Mūsu vadlīnijas un žurnālistu neatkarības apliecinājumu Jūs atradīsiet interneta adresē www.axelspringer.de/unabhaengigkeit.

Vissezonas riepas ar izmēru 185/60 R 15

 

Izcila vissezonas riepa ar stabilu saķeri līkumos un vislabākajiem vadāmības rādītājiem uz slapja ceļa seguma. Laba drošības rezerve akvaplanēšanas gadījumos, precīza vadāmība ar patīkami ātru reakciju uz slapja un sausa ceļa seguma.
2. Goodyear Vector 4Seasons 88 H Vērtējums: izcili
Pārliecinoša vissezonas riepa ar līdzsvarotu braukšanas kvalitāti un labu vadāmības spēju jebkuros laika apstākļos. Stabila saķere līkumos un īss bremzēšanas ceļš uz apsniguša ceļa. Droša akvaplanēšanas testos.
3. Vredestein Quatrac Lite 88 H Vērtējums: labi
Sausu laikapstākļu izcilniece ar degvielas ekonomijas potenciālu, precīza un dinamiska vadāmība, īss bremzēšanas ceļš sausā laikā, patīkami kluss ārējo trokšņu līmenis, ļoti neliela rites pretestība.
Nelieli trūkumi akvaplanēšanas testos.
4. Uniroyal AllSeasonExpert 88 T Vērtējums: apmierinoši
Daudzpusīgs talants ar pārliecinošām braukšanas īpašībām uz piesniguša un slapja ceļa seguma, patīkama vadāmība, vislabākās akvaplanēšanas īpašības, degvielu ietaupoša rites pretestība.
Nedaudz novēlota reakcija pagriezienos.
5. Dunlop SP Sport 01 A/S 88 H Vērtējums: apmierinoši

Izcila ziemas kvalitāte, dinamiska vadāmība sniegā, īss bremzēšanas ceļš sniegā un uz sausa ceļa seguma.

Ierobežota saķere līkumos un pagarināts bremzēšanas ceļš uz slapja ceļa seguma, nelieli trūkumi komforta jomā.
6. Falken Euro AllSeason AS200 88 H Vērtējums: apmierinoši

Stabilas braukšanas īpašības un visefektīgākā bremzēšana uz slapja ceļa seguma, patīkami kluss komforta līmenis, zemas iegādes izmaksas.

Viduvēja vilktspēja un saķere līkumos uz piesniguša ceļa, nedaudz pagarināts bremzēšanas ceļš sausos laika apstākļos, palielināta rites pretestība.
7. Hankook Optimo 4S H730 88 T Vērtējums: apmierinoši

Līdzsvarotas, drošas braukšanas īpašības uz piesniguša un sausa ceļa seguma, laba drošības rezerve akvaplanēšanas testos.

Ierobežota saķere slapjā laikā ar pārāk garu bremzēšanas un tieksmi uz centrbēdzi, palielināta rites pretestība.
8. Kumho Solus HA31 88 H Vērtējums: apmierinoši

Lieliska ziemas riepa ar vislabāko raksturojumu sniegā.

Tikai apmierinošs sniegums uz slapja un sausa ceļa seguma ar tieksmi uz centrbēdzi, nedaudz novēlotu reakciju uz stūres kustībām un pagarinātu bremzēšanas ceļu slapjos un sausos laika apstākļos.
9. Nexen N’Priz 4S 88 H Vērtējums: apmierinoši

Pārliecinoši rezultāti sniegā, kas līdzinās ziemas riepu sniegumam.

Ziemas riepām raksturīga vadāmība ar tieksmi uzcentrbēdzi un stipri pagarināts bremzēšanas ceļš uz slapja un sausa ceļa seguma, tikai apmierinoša drošības rezerve akvaplanēšanas testos
10. Maloya Quadris 88 H Vērtējums: neiesakām

Labi rezultāti akvaplanēšanas testos, īss bremzēšanas ceļš.

Neraugoties uz M+S marķējumu, piemērotība ziemai ļoti ierobežota, minimāla vilktspēja un tieksme uz centrbēdzi sniegā, bīstami pagarināts bremzēšanas ceļš sniegā un uz slapja ceļa seguma.

Autobild


http://www.pkp.lv