TestWorld: 205/55 R16 izmēra vasaras riepu tests (PCP7-2/15)

Somu organizācijas TestWorld eksperti notestēja 15 aktuālus vasaras riepu modeļus. Izteikti sliktas riepas šis tests neatklāja, taču pēdējo vietu ieguvēji tik ļoti atpaliek no testa līderiem, ka zemā cena varētu būt vienīgais arguments par labu to iegādei. Tomēr ikviens saprot, ka drošība nav gluži tas, uz kā rēķina būtu jāmēģina ietaupīt.


Notestēto riepu saraksts:
Apollo Alnac 4G, Barum Bravuris 3 HM, Continental ContiPremiumContact 5, Dunlop SportBluResponse, Firestone TZ300α, Goodride SA37, Goodyear EfficientGripPerformance, Hankook Ventus Prime2 K115, Kumho Solus HS51, Landsail LS588 UHP, Michelin Primacy 3, Nankang Econex NA-1, Nokian HakkaBlue, Pirelli Cinturato P7 Blue, Vredestein Sportrac 5.

Testu rezultāti un ekspertu viedokļi:

1. Continental
PremiumContact 5

Vērtējums: 9,5

Drošības reitings: *****

Lieliska saķere uz sausas un slapjas virsmas
+ Laba vadāmība jebkuros apstākļos

Augsta rites pretestība

Continental garantē vienlīdz labu saķeri jebkuros apstākļos. Vadāmība uz slapja ceļa ļoti stabila, bez nepatīkamiem pārsteigumiem. Lieliska noturība pret akvaplanēšanu un īss bremzēšanas ceļš. Riepu sniegums uz sausas virsmas ir pārliecinošs, reakcija uz autovadītāja darbībām – ātra. Ekstremāla manevra laikā saglabājas laba aizmugurējās ass saķere. Riepas ir arī ļoti klusas, taču tām ir pārāk augsta rites pretestība.

2. Nokian
HakkaBlue

Vērtējums: 9,3

Drošības reitings: *****

Laba vadāmība uz slapjas virsmas

Zems trokšņa līmenis

Zema rites pretestība


Samērā garš bremzēšanas ceļš uz slapjas un sausas virsmas

Nokian lieliski ”jūtas” uz slapjas virsmas, ekstremālās situācijās demonstrējot spēcīgu garenisko un šķērsenisko saķeri un stabilu vadāmību. Arī uz sausa ceļa seguma riepas adekvāti reaģē uz autovadītāja darbībām, nezaudējot aizmugurējās ass saķeri pēkšņu manevru laikā. Turklāt tās izceļas ar zemu trokšņa līmeni, laidenu gaitu un zemu rites pretestību.

2. Pirelli
Cinturato P7 Blue

Vērtējums: 9,3

Drošības reitings: *****

Lieliska saķere uz sausas virsmas

Laba vadāmība jebkuros apstākļos

 

Pirelli saķere uz slapja ceļa seguma ir nedaudz vājāka nekā testa līderiem, taču ekstremālās situācijās izlīdzēs precīza reakcija uz stūres pagriezieniem un paredzama ”uzvedība”. Uz sausa virsmas Pirelli rezultāti bija vienkārši lieliski. Tās viegli un droši tiek galā ar jebkuriem manevriem, saglabājot vienmērīgu saķeri. Arī Pirelli raksturo zema rites pretestība, un lai gan trokšņa un komforta līmeņa ziņā tās atpaliek no saviem konkurentiem, šī starpība nav tik būtiska, lai ierindotos trūkumu rindā.

4. Goodyear
EfficientGripPerformance

Vērtējums: 9,1

Drošības reitings: *****

Zema rites pretestība

Lieliska saķere uz slapjas virsmas

Uz slapjas virsmas veiktie testi nesagādāja Goodyear riepām īpašas grūtības, toties uz sausa asfalta, sevišķi ekstremālu manevru laikā, to reakcija bija nedaudz lēnāka. Tomēr riepu ”uzvedība” ir pietiekami paredzama. Šajā testā Goodyear uzrādīja viszemāko rites pretestību, turklāt tās ir ļoti klusas riepas.

5. Kumho
Solus HS51

Vērtējums: 8,9

Drošības reitings: *****

Īss bremzēšanas ceļš uz slapjas virsmas

Stabila vadāmība

Augsta rites pretestība

Kumho nodemonstrēja lielisku saķeri uz slapjas virsmas un labu noturību pret akvaplanēšanu. Riepu sniegums ir ļoti pārliecinošs, to nespēj ietekmēt pat neliels šķērseniskās saķeres trūkums. Uz sausa asfalta riepu reakcija uz autovadītāja darbībām ir nedaudz palēnināta, taču no piepešas saķeres zaudēšanas strauja manevra laikā var nebaidīties. Trokšņa un komforta līmenis ir pietiekams, toties rites pretestība pārāk augsta.

6. Hankook
Ventus Prime2

Vērtējums: 8,8

Drošības reitings: *****

Īss bremzēšanas ceļš uz slapjas virsmas

Stabila vadāmība

Augsta rites pretestība

Uz slapjas virsmas Hankook efektīvi bremzē un saglabā saķeri pagriezienos, arī veicot ekstremālus manevrus uz sausa asfalta to ”uzvedība” ir paredzama. Ar trokšņa un komforta līmeni problēmu nav, toties ar rites pretestību ir gan.

7. Dunlop Sport BluResponse

Vērtējums: 8,6

Drošības reitings: ****

Zema rites pretestība

Laba noturība pret akvaplanēšanu

Samērā vāja saķere uz slapjas virsmas

Dunlop piemīt samēra labas bremzēšanas īpašības uz slapja ceļa seguma, tai pat laikā to šķērseniskā saķere ir samērā vāja. Riepas labi pretojas akvaplanēšanai, taču ekstremālā situācijā to ”uzvedība” ir nedaudz nervoza. Uz sausas virsmas Dunlop nodemonstrēja ātru reakciju uz stūres pagriezieniem un labas kontroles īpašības ekstremālu manevru laikā. Dunlop riepas ir arī ļoti klusas, un tām ir zema rites pretestība.

8. Landsail
LS588 UHP

Vērtējums: 8,3

Drošības reitings: ****

Īss bremzēšanas ceļš uz sausas un slapjas virsmas

Nepietiekama vadāmība uz sausas virsmas

Ļoti vāja noturība pret akvaplanēšanu

Landsail īpašības ir apbrīnojami nesabalansētas. Riepu bremzēšanas efektivitāte uz slapjas virsmas ir lieliska, taču vadāmība ļoti nestabila. Ar ekstremāliem manevriem šī riepas tiek galā sliktāk par saviem konkurentiem, un tās ir arī diezgan jūtīgas pret akvaplanēšanu. Landsail ļoti ātri apstādina automašīnu uz sausa asfalta, tomēr to reakcija uz stūres pagriezieniem ir ļoti lēna, arī šķērseniskā saķere un noturība ir gaužām nepietiekama pēkšņa manevra optimālai izpildei lielā ātrumā. Taču šo riepu mīkstums garantē augstu komforta līmeni, jo Landsail efektīvi tiek galā ar ceļa nelīdzenumiem.

9. Michelin
Primacy 3


Vērtējums: 8,2

Drošības reitings: ***

Stabila vadāmība

Samērā vāja saķere uz slapjas virsmas

Michelin ļauj pietiekami vienkārši kontrolēt automašīnu uz slapjas virsmas. Pagriezienus iziet nedaudz lēni, toties pārliecinoši, nezaudējot kontroli arī ekstremālās situācijās. Bremzēšanas ceļš nav tik garš, lai būtu iemesls runāt par nepietiekamu efektivitāti. Uz sausa asfalta Michelin sniegums ir pārliecinošs, savukārt bremzēšanas testos rezultāts ir vidējs. Arī trokšņa un komforta līmenis nav augstāks par vidējo, un lai arī kopumā Michelin riepas ne ar ko neizcēlās, tām nepiemīt arī būtiski trūkumi.

9. Vredestein
Sportrac 5

Vērtējums: 8,2

Drošības reitings: ***

Laba vadāmība uz slapjas virsmas

Zema noturība pret akvaplanēšanu

Nepietiekama vadāmība uz sausas virsmas

Vredestein pietiekami labi bremzē uz slapjas virsmas, tomēr tās pārāk viegli pakļaujas akvaplanēšanai. Vadāmība kopumā ir laba, taču strauju manevru laikā aizmugurējām riepām ir samērā grūti saglabāt saķeri. Vredestein sniegums uz sausas virsmas visā visumā ir pārliecinošs un paredzams, bet arī šajā gadījumā ekstremāla manevra laikā aizmugurējie riteņi var pārāk viegli ieiet sānslīdē. Gaita ir vidēji komfortabla, un trokšņa līmenis, lai arī augsts, tomēr īpaši netraucē.

11. Barum
Bravuris 3 HM

Vērtējums: 7,9

Drošības reitings: ***

Pietiekama saķere uz slapjas virsmas

Vāja noturība pret akvaplanēšanu
- Nepietiekama vadāmība uz sausas virsmas

Barum riepas nodemonstrēja īsu bremzēšanas ceļu uz slapjas virsmas, un visā visumā tās arī labi tiek galā ar ekstremālām situācijām, tam netraucē arī samērā vājā saķere. Tomēr riepas pārāk viegli pakļaujas akvaplanēšanai. Uz sausa seguma Barum ir ļoti apātiskas, to reakcijas uz stūres pagriezieniem ir lēnas un izplūdušas, bet ir labi, ka šīs riepas nav tendētas uz pēkšņu saķeres zaudēšanu. Bremzēšanas efektivitāte ir vidēja. Barum ne pārāk labi tiek galā ar ceļa nelīdzenumiem, arī trokšņa līmenis ir samērā augsts.

12. Firestone
TZ300α

Vērtējums: 7,6

Drošības reitings: **

Laba noturība pret akvaplanēšanu

Vāja saķere uz slapjas virsmas

Garš bremzēšanas ceļš uz sausas virsmas

Firestone pārāk lēni apstādina automašīnu uz slapja asfalta, taču kopumā to ”uzvedība” ir pārliecinoša un loģiska – līdz brīdim, kamēr nav sasniegta saķeres robeža, to nekavējoties arī zaudējot. Taču riepām piemīt laba noturība pret akvaplanēšanu. Uz sausas virsmas Firestone reakcija uz stūres pagriezieniem ir pārāk lēna, un to bremzēšanas ceļš TestWorld testā bija pats garākais. Firestone ir samērā klusas un vidēji ekonomiskas.

13. Goodride
SA37

Vērtējums: 7,3

Drošības reitings: **

Pietiekama bremzēšanas efektivitāte

Augsta rites pretestība

Nestabila ”uzvedība” ekstremālās situācijās

Goodride ir ļoti nestabilas riepas, pārvietoties ar tām pa slapju virsmu ir sarežģīti, turklāt ekstremālās situācijās aizmugurējās riepas pārāk viegli zaudē saķeri. Uz sausas virsmas riepas samērā lēni reaģē uz stūres pagriezieniem, un aizmugurējās riepas arī šoreiz var pārāk viegli ieiet sānslīdē, kas ir sevišķi nevēlami, ja ir jāapbrauc kāds šķērslis. Trokšņa līmenis ir zems, savukārt gaita samērā cieta. Goodride raksturo arī augsta rites pretestība.

13. Nankang
Econex NA-1

Vērtējums: 7,3

Drošības reitings: **

Laba noturība pret akvaplanēšanu

Vāja saķere un nepietiekami laba vadāmība uz slapjas virsmas
- Zems komforta līmenis

Nankang bremzēšanas ceļš ir garš, bet šķērseniskā saķere uz slapjas virsmas ļoti vāja. Optimāli veikt strauju manevru diezin vai izdosies, jo riepas var pēkšņi zaudēt kontaktu ar ceļa virsmu gan caur priekšējo, gan aizmugurējo asi. Taču Nankang piemīt laba noturība pret akvaplanēšanu. Uz sausa ceļa seguma situācija ir nedaudz labāka, taču ar ekstremāliem manevriem Nankang tomēr tiek galā ne pārāk pārliecinoši. Arī ceļa nelīdzenumus tās slāpē nepietiekami efektīvi, turklāt riepu radītais troksnis ir dzirdams automašīnas salonā. Vidēji ekonomiskas.

15. Apollo Alnac 4G

Vērtējums: 7,2

Drošības reitings: *

Zems trokšņa līmenis

Labs gaitas laidenums

Vāja saķere un nepietiekama vadāmība uz slapjas virsmas
- Vāja noturība pret akvaplanēšanu

Apollo nepietiekami efektīvi bremzē uz slapjas virsmas, un tām ir samērā vāja šķērseniskā saķere. Turklāt pagriezienos riepas viegli var sākt slīdēt, un, braucot ap šķērsli, aizmugurējie riteņi var pēkšņi ieiet sānslīdē. Arī noturība pret akvaplanēšanu ir ļoti vāja. Riepu sniegums uz sausas virsmas ir pārliecinošs, lai gan kopējais saķeres līmenis nav pietiekams. Ar troksni un komfortu problēmu nav, vidēji ekonomiskas.

Colesa.ru


http://www.pkp.lv