“За рулем” vasaras riepu tests, izmērs 185/60R14 (03.2009)

 

"За рулем" vasaras riepu tests, izmērs 185/60R14Uz kārtējo vasaras riepu testu izmērā 185/60R14 krievu žurnāla „Za ruļom” eksperti savāca 15 vispazīstamākos un šajā valstī pārdotākos modeļus. Visas ar H ātruma indeksu (210km/h) un slodzes indeksu 82 (475kg). 

Savas spējas tām, bija jāuzrāda uzmontētām uz hečbeka Lada Priora (Lada 1119) bez ABS. Visas riepas tika sadalītas trijās cenu grupās – mazbudžeta, vidējā un dārgajā. Visadārgāko riepu grupā, cenā no 2500 rbļ.(sākot no 39 latiem), pirmo vietu ieguva Nokian Hakka H, kas kopējā ieskaitē ieguva otro vietu. 

Par uzvarētāju absolūtajā vērtējumā kļuva korejiešu Kumho(vidējā cenu grupa), kas atkārtoja pērnā gada panākumu. Otro vietu(trešo absolūtajā vērtējumā) ieguva Continental ar modeli ContiPremiumContact2. Ļoti tuvu pa pēdām tai sekoja  Pirelli  Cinturato P6. Pēc proporcijas cena/kvalitāte(2,70) tās ir vis izdevīgākās elites klases riepas. Gājienu, atkārtojot pērnā gada rādītājus,  noslēdz ķīniešu GT Champiro 128.Tās ir vis vājākās un nepamatoti dārgas ekonomiskās klases riepas cena/kvalitāte -2,13.

 

Avots: "За рулем"

 

Kumho Solus KH17 – 1 vieta vidējā klasē

Kumho Solus KH17_1

"Za ruļom" verdikts:

Noteikti iesakāms lietošanai uz asfalta seguma ceļiem. Patiks ātras braukšanas cienītājiem un tiem, kam svarīga raksturlielumu stabilitāte jebkuros laika apstākļos vienlaikus ar degvielas ekonomiju. Šīm riepām nerekomendē lietošanu grants ceļos.

+ Teicama bremzēšana uz bloķēšanās robežas, saprotama un stabila vadāmība uz jebkura seguma, augsta degvielas ekonomija, laba kursa noturība un zems trokšņa līmenis.

-Nelielas piezīmes par gaitas līganumu; vidēji bremzēšanas rādītāji sānslīde uz jebkura ceļa seguma.

 

Nokian Hakka H – 1 vieta dārgajā klasē

Nokian Hakka H_1

"Za ruļom" verdikts:īpaši rekomendējama uz labiem asfalta ceļiem. Iepatiksies ātrās braukšanas cienītajiem kā arī tiem, kam svarīga raksturlielumu stabilitāte jebkuros laika apstākļos vienlaicīgi ar  degvielas ekonomiju. Uz grants ceļa labāk nebraukt.

+ Lieliska bremzēšana uz  bloķēšanās robežas, saprotama un stabila vadāmība uz jebkura seguma; augsta degvielas ekonomija; laba kurs noturība un neliels trokšņa līmenis.

– Nelieli aizrādījumi gaitas līganumā, viduvēji rādītāji bremzēšanā sānslīdē.

 

Continental PremiumContact2  – otrā vieta dārgajā klasē

Continental PremiumContact 2_1

"Za ruļom" verdikts:Noteikti iesakāma lietošanai uz ātrgaitas asfaltētajām maģistrālēm. Patiks ātras braukšanas cienītājiem un tiem, kam svarīga raksturlielumu stabilitāte jebkuros laika apstākļos. Nerekomendē grants ceļus.

+Labākā bremzēšana uz bloķēšanās robežas uz slapja seguma un teicama – uz sausa, saprotama vadāmība uz jebkura seguma, laba kursa  noturība.

– Paliels degvielas patēriņš, ir aizrādījumi par gaitas līganu un trokšņa līmeni.

 

Pirelli Cinturato P6 – trešā vieta dārgajā klasē

Pirelli Cinturato P6_1

"Za ruļom" verdikts:Cinturato modeļa nosaukumā nozīmē, ka šī riepa ir populārā modeļa Pirelli P6 jaunākā paaudze. Noteikti rekomendējama labiem asfalta ceļiem. Uz sausa ceļa dāvinās  sajūsmas brīžus ļoti ātras braukšanas cienītājiem. Lietošanai uz grants ceļiem nav rekomendējama.

+Labākā bremzēšana uz sausa seguma uz bloķēšanās robežas, teicama citos apstākļos, saprotama vadāmība uz jebkura ceļa seguma, laba kursa noturība.

-Paaugstināts degvielas patēriņš, ir aizrādījumi gaitas līganumā, nelielas pretenzijas pret trokšņa līmeni.

 

Cordiant Comfort PS – 400 – pirmā vieta ekonomiskajā klasē

Cordiant Comfort PS-400_1

"Za ruļom" verdikts:Noteikti rekomendējama lietošanai pa asfalta ceļiem. Labāk jāizvairās no grants ceļiem, pat sausiem un labā kondīcijā esošiem.

+ Labākā bremzēšana sānslīdē uz sausa  seguma un teicama uz  slapja ceļa, saprotama vadāmība uz jebkura ceļa seguma, laba kursa noturība.

– Aizrādījumi par gaitas līganumu un nelielas pretenzijas par trokšņa līmeni.

 

Toyo Proxes CF1 – otrā vieta  vidējā klasē

Toyo Proxes CF1_1

"Za ruļom" verdikts:Noteikti iesakāma lietošanai pa labiem asfalta ceļiem. Grants ceļiem ne rekomendē.

+ļoti laba bremzēšana uz bloķēšanās robežas uz jebkāda ceļa seguma, saprotama vadāmība uz jebkura ceļa seguma.

– Nelieli aizrādījumi par kursa noturību, trokšņa līmeni un gaitas līganumu.

 

Amtel Planet DC – otrā vieta  ekonomiskajā klasē

Amtel Planet DC_1

"Za ruļom" verdikts:Rekomendējama labiem ceļiem. Paredzēta vispirms jau automobiļiem, kas aprīkoti ar ABS. Pieļaujama(ar ierobežojumiem) lietošana uz grants ceļiem.

+Saprotama vadāmība uz jebkura seguma, laba kursa noturība.

-ļoti vāja bremzēšana sānslīdē uz slapja asfalta, nelieli aizrādījumi gaitas līganumam.

 

Bridgestone Turanza ER 300 – ceturtā vieta dārgajā klasē

Bridgestone Turanza ER300_1

"Za ruļom" verdikts:Rekomendējama jebkuriem ceļiem ar segumu. Grants ceļu, pat sausu labāk izvairīties!

+Labākā bremzēšana sānslīdē uz slapja ceļa seguma, saprotama vadāmība uz sausa seguma, labs komforta līmenis.

-Paaugstināts degvielas patēriņš; sarežģīta vadāmība uz slapja ceļa, nelieli aizrādījumi par kursa noturību.

 

Goodyear Exellence – piektā vieta dārgajā klasē

Goodyear Excellence

"Za ruļom" verdikts:Rekomendējama labiem asfalta ceļiem. Grants ceļus nerekomendē.

+Pieticīgs degvielas patēriņš pie ātruma 90km/h, stabila vadāmība uz jebkāda ceļa seguma.

-Nelieli aizrādījumi par vadāmību(uz jebkāda ceļa seguma),kursa noturību un trokšņa līmeni.

 

Yokohama C.drive AC01- trešā vieta vidējā klasē.

Yokohama C.drive AC01_1

"Za ruļom" verdikts:Rekomendējama labiem asfalta ceļiem. Patiks tiem, kas visaugstāk vērtē ekonomisku degvielas patēriņu un raksturlielumu stabilitāti jebkādos laika apstākļos. Nerekomendē grants ceļus.

+Augsta šķērsenisko saķeres īpašību savietojamība ar izslīdēšanu uz slapja ceļa, augsta degvielas ekonomija.

-Vāja bremzēšana sānslīdē uz sausa asfalta; sarežģīta vadāmība uz slapja ceļa seguma; nelieli aizrādījumi par kursa noturību un  komforta līmeni.

 

Michelin Energy Saver- sestā vieta dārgajā klasē

Michelin Energy Saver_1

"Za ruļom" verdikts:Rekomendējama labiem asfaltētiem ceļiem. Patiks tiem, kam īpaši nepieciešama efektīva degvielas ekonomija. Ekspluatācija pa grants ceļiem pieļaujama ierobežotos daudzumos.

+ Augsta degvielas ekonomija, zems trokšņu līmenis.

-Vāja bremzēšana uz sausa seguma, bremzējot uz sānslīdes robežas; sarežģīta vadāmība uz slapja seguma, kursa noturība un gaitas līganums.

 

Uniroyal RainExpert- ceturtā vieta vidējā klasē

Uniroyal RainExpert_1

"Za ruļom" verdikts:Rekomendējama jebkuriem asfalta seguma ceļiem. Savas labākās īpašības parāda uz slapja ceļa seguma. Pieļaujama ierobežota ekspluatācija pa grants ceļiem.

+Vadāmība uz slapja ceļa ir vairāk saprotama un prognozējama nekā uz sausa, labi gaitas līganuma parametri.

-Vāja bremzēšana uz sausa seguma jebkurā bremzēšanas paņēmienā; paaugstināts degvielas patēriņš pie ātruma 120km/h; sarežģīta vadāmība uz sausa seguma

 

Kama Euro 224- trešā vieta ekonomiskajā klasē

Kama Euro 224_1

"Za ruļom" verdikts:Rekomendējamas nesteidzīgai braukšanai pa jebkuras kvalitātes un seguma ceļiem. Nepatrīdama prioritāte- visai pārliecinošā uzvedība uz grants seguma.

+Vadāmība uz slapja seguma ir vairāk saprotama, nekā uz sausa; viduvēja bremzēšana sānslīdē uz jebkura ceļa seguma, neliela cena.

-Pati vājākā bremzēšana uz bloķēšanās robežās pa sausu ceļa segumu;

Vāja šķērsenisko saķeres īpašību un aizslīdēšanas raksturojumu saderība uz sausa seguma; sarežģīta vadāmība uz sausa seguma, paaugstināts degvielas patēriņš.

 

Maxxis MA-E1 – piektā vieta vidējā klasē

Maxxis MA-E1

"Za ruļom" verdikts:Rekomendējama nesteidzīgai braukšanai pa labiem ceļiem. Ekspluatācija pa grants ceļiem pieļaujama tikai ļoti ierobežotā daudzumā.

+Laba kursa noturība, stabila vadāmība uz jebkura ceļa seguma; salīdzinoši ekonomiskas pie ātruma 120km/h.

-Uz jebkura  seguma reakcija uz strauju ātruma samazināšanu var izraisīt neprognozējamu kursa nestabilitāti; sarežģīta vadāmība.

 

GT Radial Champiro 128- ceturtā vieta ekonomiskajā klasē

GT Radial Champiro 128

"Za ruļom" verdikts:Rekomendējama nesteidzīgai braukšanai tikai pa ceļiem. ļoti baidās  pat vismazākā mitruma. Grants ceļi pieļaujami tikai ļoti ierobežotā daudzumā.

+Augsta degvielas ekonomija pie 120km/h.

-ļoti vājas bremzēšanas īpašības uz jebkura seguma jebkādā bremzēšanas vingrinājumā, izņemot sānslīdi uz sausa asfalta. ļoti vājas šķērsenisko saķeres īpašību un  izslīdēšanas spēku saderība uz jebkādiem ceļa segumiem; sarežģīta vadāmība uz sausa  ceļa seguma, bet bīstama uz slapja ceļa.


http://www.pkp.lv