ACE un GTU: 205/55R16 91H izmēra ziemas riepu tests (2011. gads)

 ACE un GTU: 205/55R16 91H izmēra ziemas riepu tests (2011. gads) Piedāvājam jums Eiropas auto kluba (ACE) un Vācijas Tehniskās kontroles asociācijas (GTU) veiktā jaunā testa rezultātus. Tika salīdzinātas astoņas populāras premium riepas golfa klases automobiļiem ar izmēriem 205/55 R 16 91H, kam nācās izturēt bargus pārbaudījumus speciālajā poligonā Alpos. Tika veikti vilcējspēka sniegā, vadāmības un bremzēšanas efektivitātes sniegā, uz slapja un sausa ceļa, kā arī noturības pret akvaplanēšanu testi.
Kopsummā pirmo vietu ieņēma Goodyear Ultra Grip 8, no kurām nedaudz atpalika riepas Semperit Speed Grip2. Turklāt vērtējumu „Īpaši ieteicams” saņēma vēl vairākas riepas – Continental Winter Contact TS 830, Dunlop SP Winter Sport 4D un Pirelli Snow Control Series 3. Vērtējumu „Ieteicams” nopelnīja Nokian WR D3 un Michelin Alpin A4, bet par vienīgajām „nosacīti ieteicams” kļuva riepas Fulda Kristall Control HP, kas sevi vāji parādīja vairākās disciplīnās.

Vilcējspēka testā sniegā par līderiem pārliecinoši kļuva Goodyear un Dunlop, bet pārējās riepas finišēja ļoti tuvu, ja neņem vērā Fulda.
Attiecībā uz bremzēšanas efektivitāti pa sniegu atšķirības starp riepām arī bija minimālas, bet Continental tomēr apsteidza Goodyear. Kopumā uz piesniguša ceļa visaugstāko drošības līmeni nodrošina Goodyear, Dunlop un Pirelli, bet Continental, Semperit, Michelin un Nokian arī lieliski tiek galā ar tādiem apstākļiem. Vienīgā vilšanās bija Fulda.
Testā uz slapja seguma izšķirošā loma bija protektora zīmējumam. Visnoturīgākās pret akvaplanēšanu izrādījās Goodyear un Continental, bet citu riepu rezultāti šajā testā atšķīrās tikai nedaudz. 

ACE un GTU: 205/55R16 91H izmēra ziemas riepu tests (2011. gads) ACE un GTU: 205/55R16 91H izmēra ziemas riepu tests (2011. gads) ACE un GTU: 205/55R16 91H izmēra ziemas riepu tests (2011. gads)

Nākamajā izmēģinājumā tika salīdzināts bremzēšanas ceļa garums uz slapjas virsmas, un šeit priekšplānā izvirzās gumijas maisījuma sastāvs. Labākās izrādījās Semperit, bet Fulda rezultāts atšķiras par automobiļa garumu, tāpēc šīs riepas atkal ieņēma pēdējo vietu.
Uz sausas virsmas visefektīvāk bremzē Goodyear, bet sliktākais un labākais rezultāts šajā testā atšķīrās mazāk kā par diviem metriem. Pēdējā vietā atkal Fulda.
Spriedums: starpība starp premium brendu riepām kļuvusi daudz mazāka, un jāapsveic Goodyear, kas izlaiduši patiešām labas jaunās ziemas riepas, kuras pelnīti ieņēma pirmo vietu. Tālāk seko Continental, Semperit, Dunlop un Pirelli, kas visas saņēma vērtējumu „Īpaši ieteicams”.


http://www.pkp.lv