Auto Bild Allrad ziemas riepu tests 235/55R17 (2012)

 

Auto Bild Allrad ziemas riepu tests 235/55R17 (2012)Auto Bild Allrad logoAuto joma ir pārpildīta ar visdažādākajām baumām un spekulācijām.
Arī attiecībā uz SUV (Sport Utility Vehicle) tipa automobiļiem nepārtraukti var dzirdēt sakām: ‚,Ziemas riepas? Priekš kam? Man taču ir visu riteņu piedziņa!’’ Tādēļ daudzi autovadītāji  šeit taupa pilnīgi nevietā uz savas drošības rēķina.
Veicot salīdzinošos testus uz sniega, ir konstatēts, ka transportlīdzekļi ar visu riteņu piedziņu, taču bez piemērotām riepām, ar lielām grūtībām apstājas: testu automašīnām ar vasaras riepām bija nepieciešams 53,8 metrus garš bremzēšanas ceļš, braucot ar 50 km/h. Tādā pašā testā ar ziemas riepām mašīnai bija vajadzīgi tikai 25,5 metri.
Tāpēc AutoBild komanda sāka meklēt vislabākās ziemas riepas iecienītās SUV klases automašīnām tālu ārpus savas dzimtenes robežām. Testi tika veikti Ēlvsbin (Älvsbyn) pilsētā Zviedijas ziemeļos, kur modernais testu auto Audi Q3 tika pakļauts diezgan lieliem pārbaudījumiem. Tika izvēlētas apvidus auto ierastās 235/55 R17 riepas. Testos tika pārstāvēti septiņi riepu ražotāji. Līdzās Eiropas un Japānas premium klases vadošajiem ražotājiem, testā piedalījās arī divi cita segmenta pārstāvji – Cooper un Marangoni.
2 uzvarētāji: Pirelli  un Continental
Pēc visās disciplīnās veiktajiem pārbaudījumiem, uzreiz divi testa dalībnieki saņēma vērtējumu ‘’izcili’’, un tikai viens ražotājs izpelnījās vērtējumu ‘’nav ieteicams’’.
  Auto Bild Allrad ziemas riepu tests 235/55R17 (2012) Auto Bild Allrad ziemas riepu tests 235/55R17 (2012)
Auto Bild Allrad ziemas riepu tests 235/55R17 (2012) Auto Bild Allrad ziemas riepu tests 235/55R17 (2012) Auto Bild Allrad ziemas riepu tests 235/55R17 (2012) Auto Bild Allrad ziemas riepu tests 235/55R17 (2012)
Vācijas ražotāji apstiprināja savu lielisko slavu arī testos ar visu riteņu piedziņu: izcila noturība pret akvaplanēšanu un īss bremzēšanas ceļš uz slapjas, sausas vai sniegotas virsmas. Rites pretestība ir iepriecinoši zema, tādejādi samazinot degvielas patēriņu. Kritiku varētu izpelnīties tikai paaugstinātais rites troksnis.
Pirelli Scorpion Winter riepas pārliecina ar lielisku vilci uz sniega, kā arī labām bremzēšanas īpašībām. Itāļu riepu ražotājs šeit nepiekāpjas Vācijas premium klases ražotājam. Scorpion Winter riepām neliels punktu skaits tika novilkts par nedaudz paaugstinātu rites troksni. 
Iepriecina fakts, ka arī nedaudz zemāk uz pjedestāla ir tikai labas kvalitātes riepas. Dunlop SP Winter Sport 4D ieņem trešo vietu, nevainojami pieveicot šķēršļu joslu uz sniega, savienojumā ar labām bremzēšanas īpašībām un ļoti labu saķeri. Taču bremzēšanā uz slapjas virsmas radītāji nebūt nav spīdoši, pat viņu priekšgājējas Dunlop SP Winter Sport 3D šajā ziņā bija labākas.
Ceturto vietu testos ieņem Bridgestone Blizzak LM-80 ar ļoti sabalansētu vadāmību. Lieliskie rites trokšņa un pretestības rādītāji palīdz samazināt degvielas patēriņu un saudzēt apkārtējo vidi. Varētu vēlēties vien lielāku noturību pret akvaplanēšanu un īsāku bremzēšanas ceļu uz slapjas virsmas.
Vidējo segmentu ar 5. vietu noslēdz labās un cenas ziņā demokrātiskās Nokian WR A3 ziemas riepas. Tās izceļas ar labu vadāmību uz sniega un īsu bremzēšanas ceļu uz sausas virsmas. Taču braucot uz slapja asfalta ir konstatēti nelieli trūkumi.
 

Pirelli Scorpion Winter

Pirelli Scorpion Winter

 

• Stiprās puses: ļoti piemērotas sniegotai virsmai, zema rites pretestība, piemērotas slapjai, ļoti piemērotas sausai virsmai

 

• Trūkumi: nedaudz paaugstināts rites troksnis 

 

 

Uzzini vairāk par riepu• Gala vērtējums: izcili

 

Continental WinterContact TS 830

Continental WinterContact TS 830 P

 

• Stiprās puses: ļoti piemērotas sniegotai virsmai, ļoti sabalansētas un viegli vadāmas uz slapjas un sausas virsmas 

 

• Trūkumi: nedaudz paaugstināts rites troksnis, dārgākas par konkurentiem

 

 

• Gala vērtējums: izcili

 

Dunlop SP Winter Sport 4D

Dunlop SP Winter Sport 4D

 

• Stiprās puses: ļoti piemērotas sniegotai virsmai, zemi akvaplanēšanas riski, laba sānvirziena stabilitāte uz slapjas virsmas 

 

• Trūkumi: nedaudz paaugstināta rites pretestestība, vidējas bremzēšanas īpašības uz slapjas virsmas 

 

 

• Gala vērtējums: labi.

 

Bridgestone Blizzak LM-80

Bridgestone Blizzak LM 80

 

• Stiprās puses: ļoti klusas ziemas riepas, īsākais bremzēšanas ceļš uz sniega, zema rites pretestība

 

• Trūkumi: lielāks akvaplanēšanas risks, nepietiekama sānvirziena stabilitāte uz sniega, vidējas bremzēšanas īpašības uz slapjas virsmas

 

 

• Gala vērtējums: labi.

 

Nokian WR A3

Nokian WR A3

 

• Stiprās puses: ļoti piemērotas sausai virsmai, īss bremzēšanas ceļš uz sausas virsmas, laba cena

 

• Trūkumi: nepietiekama sānvirziena stabilitāte uz sniega, nedaudz pagarināts bremzēšanas ceļš uz slapjas virsmas

 

 

• Gala vērtējums: labi.

 

Cooper Discoverer M+S Sport

Cooper Discoverer M S Sport

 

• Stiprās puses: samērā laba cena, laba noturība pret akvaplanēšanu, pieņemams bremzēšanas ceļš uz sausas virsmas

 

• Trūkumi: garš bremzēšanas ceļš uz slapjas virsmas, vidēji rādītāji uz sniegotas un slapjas virsmas, paaugstināts trokšņa līmenis un rites pretestība

 

 

• Gala vērtējums: nosacīti ieteicamas.

 

Marangoni Meteo HP SUV 

Marangoni Meteo HP SUV

 

• Stiprās puses: laba cena, piemērotas sniegotai virsmai, klusas pietiekami komfortablas ziemas riepas

 

• Trūkumi: pārāk garš bremzēšanas ceļš uz slapjas un sausas virsmas, slikta saķere uz slapjas virsmas pagriezienos, augsta rites pretestība

 

 

• Gala vērtējums: nav ieteicamas.


http://www.pkp.lv