Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17

Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17 (2013)Ziemas riepas sportiskajai vidusklasei

Riepu izmērs 225/50R17 V ir modē. Sportiskā vidusklase, ko veido BMW un Audi, jau sen izmanto šādu izmēru. Testējam deviņas favorīta izmēra ziemas riepas. Sniegoti ceļi, slidenas nogāzes un apledojuši krustojumi. Pateicoties mūsdienu ziemas riepām un dinamiskās kontroles sistēmām, piemēram, TCS, DSC un ABS, ziema ir pilnībā zaudējusi savus draudus autovadīšanai. Pat nepieredzējuši autovadītāji sasniedz savu galamērķi, ja ceļš ir slidens. Un kopš tika ieviesta obligāta ziemas riepu lietošana, nav palielinājies reģistrēto sastrēgumu skaits apledojušu un sniegotu brauktuvju laikā. Protams, arī ziemas riepas kļūst labākas un drošākas. Gumijas savienojumi, kas saglabā labu saķeri arī temperatūrās zem nulles, un riepas ar vēl efektīvāk strādājošām lamelēm nodrošina ziemas apstākļos drošu un nesaspringtu braukšanu. 

Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17 (2013) Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17 (2013) Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17 (2013) Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17 (2013)
Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17 (2013) Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17 (2013) Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17 (2013) Auto Bild ziemas riepu tests 225/50R17 (2013)

Taču uzmanīgi: ne katra ziemas riepa nodrošina optimālas drošības rezerves mūsu dažādajos seguma apstākļos, ko mūsu tests arī pierāda. Uz sniega un ledus visi deviņi kandidāti parāda sevi no labākās puses. Toties uz slapja seguma jau tiek atdalīti „graudi no pelavām”. „Hankooks Winter I*cept evo” bremzēšanas testā no 100km/h līdz nullei nepieciešams papildus attālums, kas līdzvērtīgs viena auto garumam. Tiešām, satraucošus bremzēšanas rezultātus parādīja „Rockstone S210 Ice-Plus”, kas piedalījās lēto riepu kategorijā. Ar atlikušo ātrumu, kas joprojām bija 46 kilometri stundā, tās paslīd garām Hankook un apstājas tikai vēl pēc 13,6 metriem. Cik gan ātri lēts var kļūt dārgs: Sadursmes gadījumā, zemo cenu priekšrocība, aptuveni 300 eiro apmērā par komplektu, tiek ātri izsmelta. Tātad, labāk izvēlēties preces ar atpazīstamu zīmolu? Mūsu salīdzinājums sniedz atbildi uz šo jautājumu un parāda riepas, kas nodrošina labu saķeri jebkuros laika apstākļos. 

Avots:Auto Bild
1 Pirelli Sottozero 3  Auto Bild vērtējums: Priekšzīmīgi
Pirelli-Winter-Sottozero-3

• Stiprās puses: Augstākās klases ziemas riepas ar izcilu kvalitāti un īsu bremzēšanas ceļu uz slapja un sniegota seguma. Laba noturība pret akvaplanēšanu, zema rites pretestība.

 

 

 
• Trūkumi: Nedaudz palielināts bremzēšanas ceļa garums uz sausa seguma.
2  Continental WinterContact TS 850  Auto Bild vērtējums: Priekšzīmīgi
     Continental-WinterContact-TS-850

• Stiprās puses: Ziemas riepas ar labām gaitas īpašībām. Stabila sānvirziena noturība un īss bremzēšanas ceļš uz sniegota seguma un sausos apstākļos. Zema rites pretestība.

 • Trūkumi: Palielināts rites troksnis 

 

Goodyear UltraGrip 8 Performance  Auto Bild vērtējums: Priekšzīmīgi
Goodyear-UltraGrip-8-Performance

• Stiprās puses: Universālas riepas ar labām ziemas riepu īpašībām. Līdzsvarota un precīza vadāmība gan uz sausa, gan slapja seguma. Zems  rites troksnis.

 

• Trūkumi: Tikai vidēja vadāmība uz sniegota seguma.

Michelin Alpin A4  Auto Bild vērtējums: Priekšzīmīgi
Michelin-Alpin-A4

• Stiprās puses: Teicamas ziemas riepas. Laba vadāmība un īss bremzēšanas ceļš uz sausa un sniegota seguma. Komfortabla braukšana un zema rites pretestība.

• Trūkumi: Vidējas īpašības slapjos ceļa apstākļos.

5 Dunlop SP Winter Sport 4D   Auto Bild vērtējums: Labi
Dunlop-SP-Winter-Sport-4D

• Stiprās puses: Ziemas riepas ar lielisku vilkmi un īsāko bremzēšanas ceļu uz sniegota seguma. Stabila sānvirzena noturība un labas braukšanas īpašības uz slapja seguma, kā arī zema rites skaņa.

 

• Trūkumi: Nedaudz jūtama pārlieka pagriežamība uz sausa seguma.

Nokian WR D3  Auto Bild vērtējums: Labi
 Nokian-WR-D3

• Stiprās puses: Sportiska vadāmība uz sausa seguma un īss bremzēšanas ceļš uz sausa seguma. Sabalansēta un droša braukšana uz slapja seguma. Zema rites pretestība.

• Trūkumi: Nepietiekama sānvirzienu noturība un nepietiekama pagriežamība sniegotos ceļa apstākļos.

Toyo Snowprox S953 Auto Bild vērtējums: Labi
Toyo-Snowprox-S953

• Stiprās puses: Labākā noturība pret akvaplanēšanu. Stabila sānvirziena noturība un laba vadāmība uz sausa seguma. Labs komforts.

• Trūkumi: Novēlota reakcija un nepietiekama pagriežamība uz sniegota un slapja seguma.

Hankook Winter I*cept Evo  Auto Bild vērtējums: Apmierinoši
 Hankook-Winter-I-cept-Evo

 Stiprās puses: Īss bremzēšanas ceļš un stabila braukšana pa sniegotu segumu. Klusa un komfortabla braukšana.

• Trūkumi: Novēlota reakcija un nepietiekama pagriežamība sausos un slapjos ceļa apstākļos, nedaudz palielināts bremzēšanas ceļš slapjos apstākļos.

9 Rockstone S210 Ice-Plus    Auto Bild vērtējums: Apmierinoši
Rockstone-S210-Ice-Plus

• Stiprās puses: Laba sānvirziena noturība un īss bremzēšanas ceļš uz sniega, zema rites pretestības.

• Trūkumi: Ierobežota pielietojamība slapjos ceļa apstākļos un slikta noturība pret akvaplanēšanu, ievērojami palielināts bremzēšanas ceļš, kā arī ļoti nepietiekama pagriežamība.http://www.pkp.lv