La Presse: 225/65 R17 izmēra ziemas riepu tests

Kanādiešu avīze La Presse jau astoto gadu veic savus testus, lai sastādītu labāko ziemas riepu sarakstu. Šoreiz izlemts testēt krosoveru riepas, kam tika izmantota Honda CR-V automašīna, bet paši testi notika ICAR autodromā Mirabellas pilsētā, kur pilotiem bija iespēja testēt riepas gan uz apledojuša, gan sniegota seguma. Uz šī paša reģiona ceļiem tika vērtēta arī riepu uzvedība uz sausas virsmas (asfalta un betona).

Testēšanai tika atlasītas pazīstamāko lielo ražotāju riepas. Lai gan Kanādā ir pārstāvēti arī tādi zīmoli, kuru pārdošanas apjomi nav tik ievērojami – kā Cooper, Dunlop, Falken, Gislaved, Kumho, Uniroyal utt., tomēr šoreiz šo ražotāju riepas netika testētas. Tāpat netika testētas avīzes piedāvājumu noraidījušo ķīniešu kompāniju ražotās riepas, paziņoja La Presse.

Testu rezultātā tika noskaidrots, ka nav sliktu riepu un ka pēc savām vajadzībām un ekonomiskajiem apsvērumiem autovadītāji var izvēlēties sev piemērotākās riepas.

Zemāk aprakstīti TOP 6 rezultāti:

Nokian Hakkapeliitta R2 SUV  

Ziemas riepu izstrādātāji turpina pārsteigt ar savu produkciju, kā tas atkal noticis ar jauno Hakkapeliita R riepu paaudzi. Ja aplūkojam testu rezultātus, kļūst skaidrs, ka Nokian izstrādes novedušas pie tā, ka katrs riepu sastāva, konstrukcijas un protektora zīmējuma aspekts nodrošina izcilu vadāmību uz visiem seguma veidiem. Turklāt līdz tādam līmenim, ka vadītājs pat apstājās, lai pārliecinātos, ka protektorā tiešām nav radžu. Nokian iezīmē jaunu standartu frikcijas riepu jomā. Kanādieši secina, ka, ja pircējs ir gatavs maksāt par kvalitāti, tad tam jāmeklē riepas ar uzrakstu Hakkapeliitta.

Vadāmība Reitings
Ledus Sniegs Sauss asfalts 91%
Lieliski Lieliski Labi
 
Toyo Observe GSi-5  
Toyo 2011.gada testā ierindojās ceturtajā vietā, taču pagājušajā gadā jau pavirzījās par divām vietām augšup, un šoreiz saglabāja ieņemto vietu. Protektors ar milzīgu lameļu skaitu un gumijas sastāvs ar silica dioksīdu un mikroburbulīšiem vienkārši ieurbjas ledū, nodrošinot lielisku vadāmību. Uz noblietēta sniega Toyo nedaudz zaudē savas pozīcijas, taču lieliskā cenas un kvalitātes attiecība tām dod skaidri izteiktas priekšrocības citu riepu priekšā.

Vadāmība Reitings
Ledus Sniegs Sauss asfalts 88%
Lieliski Labi Lieliski
 
Yokohama Geolandar i/T-S  
Kanādieši paziņoja, ka japāņu kompānija ar savām jaunajām ziemas riepām, kas izstrādātas īpaši apvidus automašīnām, ir veikusi izrāvienu. Yokohama iceGuard iG51v ir ļoti izturīgas un drošas riepas, kas lieliski piemērotas smagām automašīnām. Riepas atšķiras ar ļoti līdzsvarotu protektora zīmējumu ar platām gredzenveida rievām, kas ļauj blokiem palikt pietiekami elastīgiem, lai nodrošinātu saķeri ar ļoti aukstu segumu. Yokohama uzvedība ir ļoti prognozējama un stabila, taču jāatzīmē, ka tām raksturīgs paaugstināts trokšņa līmenis. Ļoti laba cenas un kvalitātes attiecība.

Vadāmība Reitings
Ledus Sniegs Sauss asfalts 86%
Lieliski Labi Labi
 
Michelin Latitude X-Ice XI2  
Lieliska izvēle apvidus automašīnām un miniveniem, īpaši ja viena no prioritātēm ir zems trokšņa līmenis. Tiesa, jāpiemetina, ka uz sniega Michelin nedaudz atpaliek no konkurentiem, jo to protektors ir izstrādāts, lai nodrošinātu maksimālu saķeri uz apledojuša ceļa. Tā kā Michelin savai produkcijai uztur samērā pieņemamas cenas, šīs riepas pircējiem būs pietiekami pievilcīgas.

Vadāmība Reitings
Ledus Sniegs Sauss asfalts 83%
Lieliski Apmierinoši Lieliski
 
Continental ExtremeWinterContact  
Vācu kompānija piedāvā plašu ziemas riepu klāstu, kas paredzētas kilometriem garu ceļu veikšanai pa šoseju, nevis pa aizsnigušiem lauku ceļiem. Lai kā arī nebūtu, Continental ExtremeWinterContact, pateicoties savam universālumam un augstajam saķeres līmenim, ir lieliski piemērotas braukšanai dažādos apstākļos. Turklāt šīs testā ir vienīgās riepas ar asimetrisku zīmējumu, kas uzlabo vadāmību gan uz sausa, gan mitra seguma. Continental ir izstrādātas vissportiskākajām apvidus mašīnām, un to cena pilnībā atbilst kvalitātei.

Vadāmība Reitings
Ledus Sniegs Sauss asfalts 80%
Lieliski Apmierinoši Lieliski
 
Goodyear UltraGrip Ice WRT  
Goodyear UltraGrip Ice WRT (ziemas reaktīvā tehnoloģija – Winter Reactive Technology) tāpat ir devušas savu ieguldījumu, pateicoties pārsteidzoši labajiem testa rezultātiem uz ledus. Tajā pašā laikā tām ir relatīvi vāja sānvirziena noturība uz sniega, bet to cietības dēļ trokšņa līmenis ir virs vidējā; tomēr šīs cietības dēļ riepām raksturīga noturība, un tās kalpos vairākas sezonas.

Vadāmība Reitings
Ledus Sniegs Sauss asfalts 79%
Lieliski Apmierinoši Labi


http://www.pkp.lv