Zaruļom ziemas riepu tests 205/55R16 (2011)

Zarulem ziemas riepu tests 205-55R16 2011Kādas riepas nopirkt ziemai? Mēs palīdzēsim Jums izdarīt pareizo izvēli, komentējot mūsu tradicionālā testa rezultātus.

 
Riepas ar radzēm "Pirelli Winter Carving Edge" pirmo reizi visu Zaruļom testu vēsturē ir izvirzījušās līderos. Tās ir ne vien ārkārtīgi labas, bet importa ziemas riepu klāstā izceļas arī ar labu cenu: attiecība starp cenu un kvalitāti ir 5,5. Kopainu bojā tikai dažu radžu zaudējums testēšanas laikā. Oficiālā uzņēmuma Pirelli atbilde šajā sakarā ir atrodama ziemas riepu testā: 3P, 2011, № 9.
 
Īsumā atgādināsim būtiskāko. Uzzinot par radžu zaudēšanu riepām "Pirelli Winter Carving Edge", kas tika atklāta veicot mūsu ziemas testus, kompānija veica rūpīgu savu riepu pārbaudi un noskaidroja, ka viena radžu piegādātāja produkcijā ir sastopamas nepieļaujamas novirzes korpusa izmērā. Pēc dotās informācijas saņemšanas, piegādātājas nekavējoties rīkojās, stabilizējot radžu izmērus, un tagad Pirelli ir pārliecināts, ka radzes paliks savās vietās.
 
Lieliskais trijnieks – "Continental", "Michelin" un "Nokian", kuri pēdējo trīs gadu laikā ir iemantojuši nepārprotamu līderu slavu, – šoreiz negaidīti ļāva izvirzīties vadībā ‘’Pirelli’’ riepām. Taču neskatoties uz to, visi ir noturējušies superriepu līgā, saņemot vairāk nekā 900 balles. "Michelin-XIN 2" – ieņem otro vietu gala rezultātu tabulā un ir sabalansētības un stabilitātes paraugs (cena/kvalitāte – 6,8).
 
Zarulem ziemas riepu tests 205-55R16 2011 Zarulem ziemas riepu tests 205-55R16 2011 Zarulem ziemas riepu tests 205-55R16 2011 Zarulem ziemas riepu tests 205-55R16 2011
 
Trešo vietu ieņem "Nokian-HPKL 7", joprojām pašas dārgākās: cenas un kvalitātes attiecība – 7,7. Jaunums no "Continental"– "ContilceContact" – nevarēja noturēties pirmajā trijniekā, uzrādot tikai ceturto labāko rezultātu, kvalitātes un cenas attiecībā 7,3. bet kopumā gala rezultātu tabulā šī riepa zaudēja savai senajai konkurentei "Nokian" tikai nedaudz – 1 %. Piektajā vietā ir Krievijā populārās "Gislaved" markas riepas, sakrājot 889 balles.
 
Sestās ir "Goodyear UltraGrip Extreme", kuras punktos piekāpjas līderim gandrīz par 5%, taču cenas un kvalitātes attiecībā (6,8) ir līdzvērtīgas "Michelin". Septīto vietu ieņem ‘’Cordiant Svo-Max’’, tādejādi apstiprinot savas pagājušā gada līderpozīcijas šī veida riepu vietējo ražotāju grupā. Cenas un kvalitātes attiecība – 4,6. Jaunums no "Bridgestone" – "Ice Cruiser 7000" izskatās labāk nekā iepriekšējais, 5000 modelis, bet pašlaik nevar reāli izkonkurēt līderus (cena/kvalitāte – 7,0). ‘’Kama Euro 519’’ ir devītajā vietā, cena/kvalitāte – 4,9.
 
Ne pārāk populārās "Contyre" riepas "Artic Ice II" ar diezgan pieticīgiem raksturlielumiem parādīja tikai desmito labāko rezultātu. Kaut gan to cenas un kvalitātes attiecība klientam ir visizdevīgākā – 4,5.

Avots: Zaruļom

1. vieta Pirelli Winter Carving Edge

Pirelli Winter Carving Edge

 
+ Labākā bremzēšana un šķērsvirziena saķere uz sniega, laba saķere uz ledus, zems degvielas patēriņš, braucot ar 60 km/h, lielisks virziens un vadāmība uz ‘’baltajiem’’ ceļiem.
 
– Zems komforta līmenis, nelielas piezīmes par pārgājību dziļā sniegā un virziena noturībai uz asfalta.
 
 
 
 

Lasīt vairāk par riepu

927 balles

Piemērotas jebkuriem ziemas ceļiem.

2. vieta Michelin X-Ice North 2
Michelin X-Ice North 2
 
+ Labs ieskrējiens uz sniega, zems degvielas patēriņš, braucot ar 60 km/h, lieliska pārgājība dziļā sniegā, saprotama vadāmība uz ‘’baltajiem’’ ceļiem, skaidrs virziens uz jebkura ziemas ceļa.
 
– Nelielas piezīmes par gaitas laidenumu.
 
 
 
 
 
 
 
 
921 balles
Patiks jebkuros apstākļos. Palīdzēs ietaupīt degvielu.
3. vieta Nokian Hakkapeliitta 7
+ Vislabākais ieskrējiens un laba bremzēšana uz ledus, laba taisnvirziena saķere uz sniega, zems degvielas patēriņš, lieliska pārgājība, saprotama vadāmība, skaidrs virziens uz sniegota ceļa.
– Vāja bremzēšana uz sausa asfalta, diezgan zems komforta līmenis.

 
 
 
 
915 balles
Piemērotas jebkuriem ziemas ceļiem, arī ļoti sliktiem, taču savās labākās īpašības parādīs uz sniega un ledus. Ekonomiskas.
4. vieta Continental ContiIceContact
 
+ Laba bremzēšana un šķērsvirziena saķere uz sniega, ieskrējiens un šķērsvirziena saķere uz ledus, saprotama vadāmība uz ‘’baltajiem’’ ceļiem, laba pārgājība un virziena noturība uz asfalta.
 
– Liels degvielas patēriņš, braucot ar 60 km/h.
 
 
 
 
 
 
 
909 balles
Piemērotas jebkuriem ziemas ceļiem, taču savas labākās īpašības parādīs uz sniega un ledus.
5. vieta Gislaved Nord Frost 5
 
+ Laba šķērsvirziena saķere uz sniega, labākā bremzēšana uz sausa asfalta, zems trokšņa līmenis, laba virziena noturība uz sniegota ceļa.
 
– Paliels degvielas patēriņš, braucot ar 60 km/h, diezgan zema pārgājība.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
889 balles
Piemērotas jebkuriem ziemas ceļiem.
6. vieta Goodyear UltraGrip Extreme
 
+ Vislabākā bremzēšana uz slapja asfalta, laba uz sausa, pieticīgs degvielas patēriņš, braucot ar 90 km/h, saprotama vadāmība uz ‘’baltajiem’’ ceļiem, augsta virziena noturība uz jebkādiem ziemas ceļiem.
 
– Vāja taisnvirziena saķere uz ledus, bremzēšana uz sniega.
 
 
 
 
 
 
 
 
878 balles
Piemērotas jebkuriem ziemas ceļiem, labas asfaltam.
7. vieta Cordiant Sno-Max
 
+ Labākā bremzēšana, šķērsvirziena saķere uz ledus, labs ieskrējiens uz sniega.
 
– Vāja šķērsvirziena saķere uz sniega, visvājākā bremzēšana uz sausa asfalta, palielināts degvielas patēriņš, problemātiska virziena noturība uz asfalta, diezgan zema pārgājība, rada lielu troksni.
 
 
 
 
 
 
 
 
871 balles
Vispiemērotākās būs apledojušiem un nosnigušiem ceļiem.
8. vieta Bridgestone Ice Cruiser 7000
 
+ Laba bremzēšana uz slapja asfalta, pietiekami laba virziena noturība uz jebkura ceļa ziemā.
 
– Vāja taisnvirziena saķere uz sniega, ieskrējiens uz ledus, sarežģīta vadāmība uz ‘’baltajiem’’ ceļiem, zema pārgājība dziļā sniegā.
 
 
 
 
 
 
 
 
852 balles
Piemērotas daļēji apsnigušiem un viegli apledojušiem ceļiem.
9. vieta Kama Euro 519
 
+ Laba pārgājība, apmierinoša vadāmība un virziena noturība uz sniegotiem ceļiem, ekonomiskums.
 
– Vājš ieskrējiens un šķērsvirziena saķere uz ledus, bremzēšana uz sniega, vissliktākā bremzēšana uz slapja asfalta, neapmierinoša virziena noturība uz asfalta un gaitas laidenība.
 
 
 
 
 
 
 
841 balle
Piemērotas sniegotiem un nedaudz apledojušiem ceļiem.
10. vieta Contyre Arctic Ice ll
 
+ Laba bremzēšana uz sausa asfalta, apmierinoša virziena noturība.
 
– Visvājākā bremzēšana uz ledus, ieskrējiens un šķērsvirziena saķere uz sniega, slikta bremzēšana uz slapja asfalta, problemātiska vadāmība uz ‘’baltajiem’’ ceļiem, švaka pārgājība, zems komforta līmenis.
 
 
 
 
 
 
820 balles
Piemērotas labi notīrītiem ceļiem.
11. vieta Amtel NordMaster ST-310
 
+ Labākā bremzēšana uz slapja asfalta un laba uz sausa, apmierinoša virziena noturība uz asfalta.
 
– Ļoti vāji rādītāji uz ledus un sniega, problemātiska vadīšana uz ‘’baltajiem’’ ceļiem, diezgan zema pārgājība, zems komforta līmenis.
 
 
 
 
 
 
 
 
804 balles
Piemērotas tikai labi notīrītiem ceļiem.

http://www.pkp.lv