Pirelli triumfē ar motorsporta TOP – zvaigznēm

Pirelli triumfē ar motorsporta TOP - zvaigznēm

Pirelli ne tikai palīdzēja iegūt vēl vienu Formula 1 pasaules čempiona titulu Sebastianam Fetelam, bet arī arī parādīja izcilu sniegumu rallijā, sadarbojoties ar diviem braucējiem, kuri biežāk ir saistīti ar citām disciplīnām: Valentīno Rossi un Robertu Kubicu.

Rossi, visveiksmīgākais cilvēks uz diviem riteņiem, jau trešo reizi uzvarējis Monza Rally Show sacīkstēs Itālijā. „Ārsts”, braucot ar speciālo Ford Fiesta WRC ar Pirelli riepām, izrāvās priekšā bijušajam Lemānas sacensību uzvarētājam Dindo Kapello (Citroen DS3 WRC) un Itālijas čempionāta līderim Pjero Longhi (Citroen C4 WRC).

Tāpat Pirelli triumfēja Super 2000 podium sacīkstēs Moncā, piedaloties daudzkārtējam Itālijas čempionam Paolo Andreucci (Peugeot 207 S2000) un Itālijas sportistam Lukam Rossetti – kurš šogad uzvarēja Turcijas rallija čempionātā ar Pirelli un Škoda –, kā arī Stefano Albertini. Papildus tam Pirelli uzvarēja R3T kategorijā ar pilotu Andreu Krugnolu un R3C kategorijā ar jauno, Pirelli atbalstīto 16 gadus veco nākamo zvaigzni Damiano de Tomaso.

Braucēji izmantoja slavenās vidējās cietības RX7 riepas īsākajiem posmiem asfaltētam trases segumam, kas notika leģendārajā Itālijas Grand Prix trasē, un cietākas RX5C riepas (RX5B uzlabotā versija) garos braucienos 33 kilometru Grand Prix posmā. Rossi uzvarēja piecos posmus, bet Kapello izcīnīja uzvaru četros posmos. Abi sportisti atkal vaigu vaigā cīnījās Master Show ietvaros, kad līdzjutēju pūļu priekšā uzvarēja Rossi.

Pirelli triumfē ar motorsporta TOP - zvaigznēm Pirelli triumfē ar motorsporta TOP - zvaigznēm Pirelli triumfē ar motorsporta TOP - zvaigznēm Pirelli triumfē ar motorsporta TOP - zvaigznēm

Savukārt Francijā Formulas 1 zvaigzne Roberts Kubica parādīja lielisku sniegumu uz Rallye du Var pēdējā posmā Francijas rallija čempionātā. Poļu sportists brauca ar Citroen C4 WRC un tikai otro reizi ar Pirelli riepām, bet viņš ātri izrāvās vadībā, saskaroties ar lielāko izaicinājumu savā jaunajā rallija karjerā. Diemžēl viņš avarēja priekšpēdējā posmā, kad bija vadībā gandrīz piecas minūtes un bija tik tuvu uzvarai, taču beigās cieta sakāvi lielāku motosporta zvaigžņu priekšā.

Braucot sausajos posmos, Kubica izmantoja jaunākās Pirelli RX7A riepas (RX7 uzlabotā versija) un RX5C garākajiem posmiem, ko izmantoja arī sacīkstēs Moncā. Tādas pašas riepas izmantoja arī Peugeot braucējs Sedriks Robertss, kurš uzvarēja pēc Kubicas avārijas un izstāšanās.

Rallye du Var sacīkšu otrajā dienā valdīja mainīgi laika apstākļi – gan mitrs, gan sauss laiks, kas ir ideāli piemēroti apstākļi Pirelli RX9 riepām, kuras lieliski darbojas gan uz mitriem, gan mainīgiem ceļa segumiem. Saskaņā ar Francijas čempionāta nolikumu riepas drīkst būt iepriekš iegrieztas ar rokām noteiktajā veidā (ne vairāk kā 30% no kopējās platības), lai izspiestu vairāk ūdens un grants, tādējādi padarot riepas īpaši efektīvas.

Pirelli produktu menedžeris Terenzio Testoni: „Pirelli šī bijusi vēl viena neticamiem panākumiem bagāta nedēļas nogale, pabeidzot sezonas Itālijā un Francijā. Mums bija iespēja izmantot divus pavisam jaunus 2013. gada riepu modeļus – RX7A un RX5C – kas nodrošināja gan saķeri, gan izcilu sniegumu bīstamajos asfaltētājos posmos, kas nozīmē, ka mūsu braucēji var mums arī nākamgad pilnīgi uzticēties. Valentino, kas ir bijis lielisks Pirelli draugs vairāku gadu garumā, vēlreiz paveica izcilu darbu Moncas sacīkstēs, pārspējot braucējus ar daudz lielāku pieredzi nekā viņam. Tieši to pašu var teikt par Robertu, kurš bija tik tuvu sensacionālai uzvarai, kas būtu viņa trešā uzvara uz riteņiem. Uzvaras un top-vietas katrā kategorijā – tā bija labākā nedēļas nogale Pirelli, noslēdzot panākumiem bagāto sezonu, taču tā nav nejaušība. Mēs pastāvīgi strādājam pie attīstības un tehniskajām zināšanām, kuru kombinācija palīdzēs mums kļūt par pasaules līderiem Ultra High Performance sektorā.”


http://www.pkp.lv