Pirelli


Pirelli uzņēmumu 1872. gadā Itālijā nodibināja jauns un talantīgs inženieris Džovanni Batista Pirelli, un sākotnēji tā bija neliela gumijas izstrādājumu ražošanas rūpnīca. Nepārtraukti attīstoties un izvirzot sev jaunus mērķus, 1894. gadā kompānija uzsāka veloriteņu riepu ražošanu, bet sākot ar 1901. gadu apguva automobiļu riepu ražošanu – tā bija produkcija, kura vēlāk kļuva par galveno ražošanas preci.

Šobrīd Pirelli uzņēmums ir pārstāvēts vairāk nekā 13 pasaules valstīs, un tam pieder 22 ražošanas un 5 pētnieciskie centri. Tik lielas, 4 pasaules kontinentos izvietotās ražošanas jaudas, ir spējīgas saražot vairāk nekā 60 miljonu motociklu un vieglo automašīnu riepu, kā arī 6 miljonus riepu apvalku kravas un lauksaimniecības tehnikai. Pirelli ieņem augsto 5 vietu pasaules riepu ražotāju sarakstā!

Darbinieku augstais profesionālisms ir viena no būtiskākajām Pirelli konkurences priekšrocībām. Šobrīd, uzņēmumā strādā aptuveni 34 000 kvalificētu speciālistu, kuri nemitīgi pilnveido tehnoloģijas, kā arī pēta tirgus vajadzības. Katru gadu uzņēmums investē pētījumos un izstrādnēs aptuveni 3% no peļņas, un tas palīdz ražot inovatīvu produkciju.

Vairāk nekā 140 gadu garumā, Pirelli ir viens no vadošajiem riepu ražotājiem un lielā mērā nosaka svarīgākās tendences riepu ražošanas nozarē. Pirelli droši skatās nākotnē un nosprauž sev augstus mērķus - laikā no 2012. līdz 2015. gadam kompānija plāno investēt savā attīstībā 1,8 mljrd. eiro, no kuriem 53% tiks novirzīti uz ražošanas jaudu palielināšanu un 26% produkcijas kvalitātes un ražošanas procesa uzlabošanai.

Šobrīd Pirelli zīmols ir viens no atpazīstamākajiem pasaulē. Daudziem tas asociējas ar drošām un kvalitatīvām riepām, dalību slavenajās sacensībās Formula-1, leģendāro Pirelli Kalendāru un moderna apģērba ražošanu.

Interesanti fakti no Pirelli vēstures

1872. gads Džovanni Batista Pirelli nodibina kompāniju «Pirelli&C».
1920-tie gadi Pirelli izcīna veselu virkni prestižu autosacīkšu godalgu.
1927. gads Pirelli prezentē sacīkšu riepas «Superflex Stella Bianca».
1950-tie gadi parādās radiālās riepas Cinturato, kuras Pirelli pirmo reizi prezentē Formula-1 sacensībās.
1964. gads klajā nāk pirmais Pirelli Kalendārs.
1980. gads tiek nopirkts vācu motociklu riepu ražotājs Metzler un telekomunikāciju pazemes kabeļa ražotājs Standard Telephone Cable.
1994. gads tiek prezentēta riepa P Zero, kurai ir ultra zems protektora profils.
2001. gads jauno tehnoloģiju ieviešanas grupas Pirelli Labs atvēršana.
2011. gads Pirelli kļūst par ekskluzīvu riepu piegādātāju World Superbike Champioship sacensībām līdz 2015. gadam.
Pirelli kļūst par vienīgo Formula-1 riepu piegādātāju līdz 2013. gadam.

Plašs riepu klāsts

Pirelli piedāvāto riepu klāsts ir viens no visaptverošākajiem nozarē un iekļauj sevī vieglo un kravas, sporta un apvidus automašīnu, autobusu, motociklu un spectehnikas riepas. Uz doto brīdi, Pirelli ir «ultra high performance» segmenta riepu ražošanas līderis pasaulē. Augsti tehnoloģiskās uzņēmuma riepas tiek izmantotas tādu luksusa auto modeļu kā Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin, Maserati, McClaren un daudzu citu sākotnējā komplektācijā.

Visa Pirelli produkcija apvieno sevī jaunākās tehnoloģijas, pateicoties sadarbībai ar vadošajiem autoražotājiem, kā arī dalībai tādās sporta sacensībās kā Formula-1, World Superbike Championship un World Rally Championship.

Drošība, manevrēšanas spēja, ekonomiskums, kalpošanas mūžs, augsta caurgājība - ir galvenie raksturlielumi, kuri pēc daudzu pasaules autoīpašnieku domām, izceļ Pirelli ražoto produkciju citu starpā.

Pirelli produkcija vienmēr ir laikmetīga un atbilst visām mūsdienu ekspluatācijas kvalitātes un drošības prasībām. Uzņēmumam ir piešķirti tādi sertifikāti kā ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO/IEC 17025 un Eiropas Regulu Nr. 1907/2006 (REACH).

Pirelli un Formula-1

Pirelli piedalās autosacensībās jau vairāk nekā 100 gadus, bet pirmā uzvara tika izcīnīta grandiozā autobraucienā Parīze-Pekina 1907. gadā. Pēdējā gadsimta laikā, kompānija ir nodrošinājusi ar labākās kvalitātes sporta riepām pazīstamākās un populārākās auto un moto sacīkstes pasaulē- Formula 1, WRC (World Rally Championship), Ferrari Challenge, GP2, GP3, MX1, Moto GP, Dakāras rallijs u.c.

2011. gadā Pirelli noslēdza trīs gadu sadarbības līgumu ar Formula-1, un šobrīd ir ekskluzīvs šo leģendāro autosacīkšu riepu piegādātājs. Pēc 20 gadiem slavenās P Zero riepas atgriežas uz Formula-1 bolīdiem, lai palīdzētu sacīkšu braucējiem sasniegt jaunus rekordus un padarītu krāšņāku viena no labākajiem pasaules šoviem.

Pirelli Formula-1 komanda atrodas Milānā, Pirelli Tyre Pētījumu un izstrādņu centrā.

Pirelli Kalendārs – 21. gadsimta mākslas darbs

Slavenais Pirelli Kalendārs tiek izdots kopš 1964. gada. Gadu no gada šī foto šedevra tapšanā piedalās paši slavenākie fotogrāfi, modeles un dizaineri. Pusgadsimta ilgajā Kalendāra vēsturē tā lappuses rotāja pašas skaistākās pasaules sievietes, tādas kā Sindija Krouforde, Mila Jovoviča, Sofija Lorēna, Naomi Kempbella, Dženifera Lopesa, Penelopa Krūsa un daudzas citas. Leģendārā izdevuma metiens ir ierobežots un tas netiek pārdots. Kā dāvanu Kalendāru saņem tikai slavenas personas, valsts sektorā strādājošie un karaļnamu ģimeņu locekļi.

Pirelli pasaules futbolā

Pirelli ir itāļu futbola kluba «Inter» sponsors. Šobrīd šī komanda veiksmīgi uzstājas Eiropas futbola arēnā un ir labākā Itālijas futbolkomanda.

2005. gadā Pirelli kļuva par galveno sponsoru Anglijas futbola Līgas Burton Albion komandas stadiona celšanā, tā kā jaunais stadions, kurš vēlāk tika nosaukts Pirelli vārdā, atradās netālu no Pirelli rūpnīcas Anglijā. Tāpat Pirelli kļuva par Maltas futbola komandas «Valetta», bet 2009. gadā par galveno Ķīnas futbola superlīgas (CSL) sponsoru.

Pirelli – tas ir stils

Pirmo, veiksmīgo pieredzi apģērba ražošanas jomā Pirelli ieguva pirms 130 gadiem, radot lietusmēteļus un mēteļus ar kaučuka pārklājumu. 2002. gadā Pirelli nolēma iekarot modes pasauli ar industriālā dizaina apģērba un apavu projektu P Zero. Tagad P Zero ir modernas vīriešu un sieviešu apģērbu un apavu kolekcijas, kuras ir radītas saskaņā ar «total look» principu. Sporta apģērbu un apavu ražošanā kompānija izmanto tikai pašus labākos materiālus: augstvērtīgu kaučuku, dažādus tekstilaudumus un pat ķengura ādu. Sporta apaviem ir ergonomiska forma, kura ir ideāli piemērota dažādām sporta disciplīnām: no skriešanas līdz augstlēkšanai. Pati būtiskākā Pirelli apģērba un apavu atšķirība slēpjas riepu tehnoloģiju izmantošanā, apstrādājot materiālu un ražojot apavus.

Pirelli mantojuma saglabāšanas fonds

2009. gadā Pirelli dibināja savu fondu Fondazione Pirelli. Tas tika radīts ar mērķi saglabāt Pirelli kultūras un vēstures mantojumu, kas ir neatņemama Itālijas uzņēmējdarbības un sociālās vēstures sastāvdaļa. Fondā ir dokumenti, manuskripti, video, mākslas darbi un fotogrāfijas, kuras stāsta par vairāk nekā 138 gadus ilgo Pirelli rūpnieciskās ražošanas un kultūras vēsturi.

www.fondazionepirelli.org

PIRELLIFILM

www.pirellifilm.com

 


Pirelli uzņēmums nodarbojas ne tikai ar kalendāru veidošanu, bet arī rada īsfilmas, ar populāru aktieru piedalīšanos. Uz doto brīdi Pirelli ir radījis divas šādas filmas: 2006. gadā kompānija uzņēma filmu ar nosaukumu «The Call», kurā piedalījās Džons Malkovičs un Naomi Kempbella, bet 2007. gadā Pirelli kinematogrāfiskos veikumus papildināja vēl viena filma – «Mission Zero», ar Umas Tūrmanes dalību.

Žurnāls PIRELLI WORLD

Četras reizes gadā, Pirelli laiž klajā savu izdevumu – žurnālu Pirelli World. Tajā tiek stāstīts par jaunāko produkciju, jaunajām tehnoloģijām riepu ražošanā, kā arī par riepu ražošanas nozari kopumā. Žurnāls tiek publicēts Milānā un izplatīts Pirelli filiālēs visā pasaulē.


Skatīt Pirelli riepu izmērus un cenas

« atpakaļ
http://www.pkp.lv