Ziemas riepas

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Meklēt
Kā uzzināt riepu izmērus?

Marka:

Modelis:

Gads:

Dzinējs

Meklēt
Ziemai izvēlies ziemas riepas!

Pateicoties īpašajam gumijas sastāvam, ziemas riepas uzrāda labākus veiktspējas rādītājus pie zemām temperatūrām. Latvijas mainīgajos klimatiskajos apstākļos, ziemas riepas ir neaizstājamas, jo ekstrēmos laikapstākļos katra nianse ir svarīga!

Ziemas riepām ir īpaša veida protektora zīmējuma elementi (lameles). Riepas, ar mīkstāku gumijas sastāvu un smalkākām lamelēm (Skandināvijas tipa), nodrošina lielisku saķeri un vadāmību uz sniega un ledus. Savukārt, riepas ar cietāku gumijas sastāvu un mazāk smalkām lamelēm (Eiropas tipa), nodrošina labāku veiktspēju uz slapja asfalta, degvielas ekonomiju un samazinātu trokšņa līmeni.

Kad mainīt riepas

Likumdošana nosaka, ka no 1. decembra līdz 1. martam automašīnām, kas pārvietojas pa koplietošanas ceļiem, obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām un to minimālajam protektora dziļumam jābūt 4 mm.

Riepu ražotāji iesaka lietot ziemas riepas jau tad, kad temperatūra ir sasniegusi +7 C grādu atzīmi, jo pie šādas temperatūras vasaras riepas zaudē savu funkcionalitāti.

Statistika liecina, ka lielākā daļa Latvijas autovadītāju riepas maina jau oktobrī un novembrī, vēl pirms pirmā sniega. PKP speciālisti iesaka riepu maiņu veikt laicīgi, vēl pirms ziemas sākuma.

Rūpes par auto izpaužas ne tikai regulāri novērtējot un pārbaudot tā vizuālo un tehnisko stāvokli, bet arī īpašu uzmanību pievēršot auto ekspluatācijai. Mēs esam pieredzējis riepu servisa centrs, kas nodrošina kvalitatīvu un ilgi kalpojošu riepu un akumulatoru izvēli un uzstādīšanu katram automobilim neatkarīgi no tā modeļa, nobraukuma vai ieguldāmā darba apjoma. Mūsu piedāvājumā ir vairāk nekā 120 ražotāju ziemas riepas ar radzēm vai bez tām un 20 ražotāju auto akumulatori komfortablai spēkrata vadīšanai neatkarīgi no laika apstākļiem vai ceļa seguma.

Ar radzēm, bez vai universālās – kuras riepas izvēlēties? Pirms riepu iegādes, mūsu speciālisti iesaka izvērtēt pa kādiem ceļiem visbiežāk pārvietosieties, jo no tā vistiešākajā mērā ir atkarīgs komforta līmenis auto. Atkarībā no pielietojuma, riepu sastāva un protektora veida, tās var iedalīt piecās grupās:

 • radžotās riepas, kas ir piemērotas lietošanai bargos ziemas apstākļos;
 • riepas, kurām ir radžu caurumi ar iespēju tās iestrādāt servisā;
 • bezradžu Skandināvijas tipa frikcijas vai lameļu riepas;
 • Centrāleiropas tipa bezradžu riepas ar izteiktu protektora daļu;
 • vissezonas riepas, ko var lietot, neatkarīgi no gadalaika vai laikapstākļiem.

Ziemas riepas ar radzēm

Tās ir paredzētas auto vadītājiem, kuri dzīvo ārpus pilsētas un bieži saskaras ar grūti izbraucamiem, kā arī retāk tīrītiem ceļiem. Bieži braucot ārpus apdzīvotām vietām, riepas ar radzēm ir piemērotākais risinājums, jo:

 • to protektora zīmējums veidots, lai labi pašattīrītos;
 • nodrošina par apmēram 10% drošāku braukšanu pa apledojušu ceļa segumu.

Radžojamās riepas

Tās ir tikpat veiktspējīgas kā riepas ar radzēm. Atsevišķi radžojamo riepu modeļi ir piemēroti arī lietošanai visu sezonu. Savukārt, ja šī tipa riepas izvēlas aprīkot ar radzēm, optimālas riepu un radžu kalpošanas nolūkos iesakām izmantot radzes ar 2 flančiem.

Bezradžu Skandināvijas tipa riepas

Tās sniegs izcilu komfortu un klusu braukšanu uz sniega un ledus. To ražošanā izmantotā zemām temperatūrām piemērotais gumijas maisījums un to protektora bloki ar daudzām lamellēm šī tipa ziemas riepas pārvērš par teicamu alternatīvu radžotajām riepām. Tās nav piemērotas lietošanai vasarā un mēs iesakām tās nomainīt, kad gaisa temperatūra ir virs 7 grādiem.

Centrāleiropas tipa bezradžu riepas

Tām ir izcils sniegums uz mitra vai sausa asfalta un lielāko daļu to modeļu ir iespējams izmantot visu sezonu. Salīdzinot ar citiem riepu veidiem, šīm ir liels ātruma indekss un tās ir piemērotas braukšanai arī pa ātrgaitas šosejām.

Vissezonas riepas

Tās var atpazīt pēc apzīmējuma „All-season” vai „All-weather”. Šī tipa riepas ir atļauts lietot obligātajā ziemas riepu lietošanas periodā Latvijā, jo tām ir apzīmējums „M+S”, bet sniegums uz ledus un sniega ir pieticīgs. Tās iesaka kā ekonomisku alternatīvu gadījumos, ja nobraukums gadā ir izteikti mazs vai liels. Šī tipa riepas ieteicams mainīt vasaras otrajā pusē vai rudenī. 

Iegūstiet vairāk, izvēloties kvalitatīvas ziemas riepas un akumulatorus

Pie mums iegādājamās riepas ir izgatavotas no ļoti elastīga maisījuma uz silicīta bāzes, kas pielāgojas zemas gaisa temperatūrai un nodrošina maksimālo saķeri ar ceļa virsmu. Pieejamie auto akumulatori ir ar augstu kapacitāti un ilgu darbības laiku, kas nodrošinās Jūsu spēkrata elektroniski vadāmās bremžu sistēmas pilnvērtīgu funkcionēšanu. Ziemas riepas ar radzēm vai bez tām un augstākās kvalitātes auto akumulatori sniegs paaugstinātu komforta un drošības līmeni. Izvēloties to, Jūs uzlabosiet auto veiktspēju, jo:

 • palielināsies saķere ar ceļa segumu;
 • par 20% samazināsies bremzēšanas ceļa garums;
 • braukšanas uzsākšana un beigšana uz līdzenas virsmas vai slīpumā būs ērtāka, ātrāka un laidenāka.

Ziemas sezonai atbilstošu riepu uzstādīšana ietekmē auto degvielas patēriņu un, atrodoties pie stūres, sniedz daudz augstāku komforta līmeni. Savukārt veiktspējīgi auto akumulatori nodrošinās pilnvērtīgu ABS bremžu sistēmas un riteņu bloķēšanas komandu izpildi.

 

Kvalitatīvi auto akumulatori nodrošinās pilnvērtīgu bremžu sistēmas darbību

Mēs lepojamies, ka varam sniegt kvalitatīvas konsultācijas ne tikai saistībā ar auto remonta darbiem, bet arī par labāko riepu un akumulatoru izvēli. Kontekstā ar riepu iegādi, mēs vienmēr uzsveram, ka ir svarīgi, lai Jums būtu vismaz divi auto akumulatori, jo tie nodrošina pilnvērtīgu bremžu darbību. Ja jāiegādājas akumulatori, iesakām tos izvēlēties pēc kapacitātes un faktiskā ikdienas nobraukuma, bet, ja nepieciešamas ziemas riepas, mūsu speciālisti iesaka vadīties pēc to sastāva. Tās var iedalīt divās grupās:

 • riepas, kas izgatavotas no mīkstā sastāva ir klusas ekspluatācijā un tām piemīt labas saķeres īpašības uz sniega un uz ledus ceļiem;
 • cietā sastāva riepas nodrošina maksimālu saķeri pārvietojoties pa slapju un sausu ceļu, tāpat tās ir stabilas braucot ar lielu ātrumu un ilgāk kalpo.

Jaunas ziemas riepas ar radzēm un bez tām, kā arī veiktspējīgi auto akumulatori nodrošinās, ka Jūs bez starpgadījumiem nokļūsiet gala mērķī! Izvēlieties ziemas riepas pie mums, Key Point, un Jūs jutīsieties droši, atrodoties aktīvā ceļu satiksmē neatkarīgi no laika apstākļiem vai ceļa stāvokļa!

http://www.pkp.lv