MOMO tūnings

MOMO
Viss sākās ar kaisli uz auto sacīkstēm. Kādu dienu Gianpiero Moretti, autosportists – amatieris, palūdza kādam draugam izgatavot ļoti īpašu stūri viņa sporta automašīnai. Tā bija mazāka par tajā laikā lietotajām, bet pats svarīgākais bija plaukstas tvēriens, liels aptvēriena laukums, kas nodrošināja daudz labāku un ērtāku stūres satvērienu, padarot automašīnu vieglāk vadāmu. Šī īpatnējā stūre pievērsa daudzu autobraucēju uzmanību, tajā skaitā arī John Surtees no Ferrari. Angļu autobraucējs izmēģināja un pēc tam uzstādīja šo stūri uz savas vienvietīgās Formula 1 sacīkšu mašīnas.

lasīt vairāk

Tas bija veiksmīgs gads Surtee un Ferrari, kas uzvarēja F1 čempionātā, kā arī Moretti radītajai stūrei, kas guva savu slavas daļu. Pasūtījumi sāka birt kā no debesīm un tas, kas bija sācies kā kaisle - pārauga biznesā. 1966. gadā Tregnano, netālu no Veronas, tika atvērta rūpnīca šo stūru ražošanai, nodibinot MOMO (iniciāļi, kas apzīmē Moretti-Monza).

Pirmais pasūtījums tika saņemts no Ferrari, kurā tika izlemts uzstādīt MOMO stūres uz visām sacīkšu automašīnām. No šī brīža MOMO sāka iekarot pasaules tirgu. Laikam ritot MOMO dažādoja produkcijas klāstu, uzsākot lieto disku ražošanu, un paplašināja stūru sortimentu. Dizaina lielā nozīme MOMO produktu panākumos sekmēja atsevišķas produktu grupas – MOMO Design – rašanos, 1982. gadā un 1983. gadā tika izveidots MOMO Corse, kas specializējās augsti tehnoloģisku produktu ražošanā un izplatīšanā autosportam.

atpakaļ

10

Stūres

11

Stūres parēja

12

Ātrumpārslēga uzgaļi

13

Rokas bremžu uzgaļi

14

Ātrumpārslēga pārvalki

15

Rokas bremžu pārvalki

16

Sēdekļi

17

Paklāji

18

Jostas

19

Jostu uzlikas

20

Pedāļu uzlikas

21

Spuldzes

22

Izpūtēja uzgaļi

24

Apavi

25

Kombinezoni

26

Apakšveļa

23

Cimdi

28

Apģērbs

29

Ķiveres

« atpakaļ
http://www.pkp.lv