vasaras riepas

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Meklēt
Kā uzzināt riepu izmērus?

Marka:

Modelis:

Gads:

Dzinējs

Meklēt

3 padomi, kā labāk izvēlēties vasaras riepas

Jāatceras, ka:

 • Vasaras riepu gumijas sastāvs un protektora zīmējums ir speciāli izstrādāts braukšanai pa sausiem un mitriem ceļiem, ja gaisa temperatūra ir augstāka par + 7 °С.
 • Vasaras riepu gumijas sastāvs un protektora zīmējums ar strikti izteiktām gareniskām rievām nodrošina maksimālu saķeri ar sausu un mitru ceļa virsmu, slāpē troksni un uzlabo komfortu, braucot pa asfaltētiem ceļiem.
 • Dažādu vasaras riepu ražošanā izmantotās jaunās tehnoloģijas palīdz ieekonomēt līdz 4% degvielas.

Derīgi zināt!

Latvijas likumdošana nosaka, ka pa koplietošanas ceļiem no 1. marta ir atļauts pārvietoties ar vasaras riepām, savukārt no 1. maija līdz 1. oktobrim ir aizliegts izmantot radžotas riepas.

Vadošo ražotāju vasaras riepas komfortablai braukšanas pieredzei

Ik gadu ziemas sezonas beigās auto vadītāji ar prieku nopūšas – saspringtākais braukšanas laiks ir beidzies. Lai arī šķiet, ka brauktuves virsma ir sausa un neslīdoša, par drošību jādomā arī vasaras mēnešos. Kvalitatīvas auto riepas vasaras sezonai, atbilstošs ātrums un ceļu satiksmes noteikumu ievērošana ikreiz nodrošinās patīkamu braukšanas pieredzi. Ātrums un braukšanas kultūra ir Jūsu ziņā, bet jaunas vasaras riepas nodrošināsim mēs – oriģinālo riepu serviss Key Point.

Īsi par būtisko: kādēļ izvēlēties jaunas vasaras riepas?

Auto riepas vasaras sezonai no ziemas riepām atšķiras ar protektora biezumu, radzēm un riepu izejmateriālu sastāvu. Tas ir ievērojami cietāks un noturīgāks pret augstāku berzes līmeni un temperatūras izmaiņām. Tikpat būtiska atšķirība ir jaunas vasaras riepas protektora zīmējums, kas pretēji ziemas riepām ir ar ļoti izteiktām gareniskām rievām, nodrošinot:

 • pilnvērtīgu saķeri ar sausu vai slapju ceļa virsmu;
 • zemāku auto sānslīdes risku vai akvaplanēšanu.

Izvēloties jaunas auto riepas vasaras izbraucieniem Key Point servisa centros, mēs palīdzēsim Jums pieņemt atbilstošāko lēmumu, vadoties pēc Jūsu vajadzībām un finanšu iespējām. Pie mums katru klientu apkalpo profesionāls autoservisa darbinieks, kas detalizēti raksturo:

 • būtiskākās atšķirības starp riepu ražotājiem;
 • uzrakstu nozīmi uz riepām;
 • priekšrocības un trūkumus katram riepu modelim servisa centrā.

Mūsu speciālisti atgādina, ka riepu ražošanas datumam arī ir būtiska nozīme. Ikvienam var gadīties nopirkt jaunas auto riepas vasaras sezonai, kas vairākus gadus ir uzglabātas nepiemērotos apstākļos, līdz ar to tām ir izveidojušās mikroplaisas, kas samazina drošības līmeni uz ceļa. Lai no tā izvairītos, iesakām izvēlēties jaunas vasaras riepas pie profesionāļiem!

Vasaras riepas drošai braukšanai

Lai arī vasara asociējas ar siltu un saulainu laiku, jāatceras, ka arī šajā gadalaikā drošībai ir jābūt pirmajā vietā. Bieži mūs var pārsteigt lietus, tāpat dažkārt vasaras sezonas sākumā un beigās ceļi no rītiem un vēlu vakaros var būt izteikti slideni. Lai izvairītos no nepatīkamas auto vadīšanas pieredzes, mēs piedāvājam vadošo ražotāju oriģinālas un jaunas vasaras riepas, kas tiek izgatavotas braukšanai pa sausu un mitru ceļa segumu. Tās sniegs komfortablu braukšanas pieredzi, jo:

 • riepu gumijas sastāvs ir karstumizturīgs;
 • protektora zīmējums nodrošina maksimālu saķeri ar ceļa segumu;
 • slāpē troksni auto vadīšanas laikā;
 • ekonomē naudu, samazinot degvielas patēriņu.

Vērts atcerēties, ka oriģinālās vadošo ražotāju riepas vasaras mēnešiem kalpos ilgāk un sniegs augstāku drošības līmeni nekā lētas un mazkvalitatīvas auto riepas. Rūpējoties par automašīnas saķeri ar ceļa segumu, Jūs rūpējaties arī par pasažierudrošību!

Profesionāls riepu serviss priekš Jūsu auto

Regulāri veicot riepu apkopi un diagnostiku, tās kalpos ilgi. Lai arī pastāv pieņēmums, ka auto riepas vasaras un ziemas periodos kalpošanas ilgums var sasniegt pat 10 gadus, pirms atkārtotas uzstādīšanas ieteicams pārbaudīt to tehnisko stāvokli. Jāņem vērā, ka auto riepas vasaras laikā dilst lēnām, tādēļ var būt grūti noteikt brīdi, kad to veiktspējas pasliktināšanās ir pamats bažām. Profesionāļi iesaka nekavējoties doties uz servisa centru gadījumos, ja:

 • bremzēšana paņem vairāk laika;
 • automašīnas vadāmība pagriezienos nav tik stabila kā agrāk;
 • uz pielijuša ceļa bieži sākas akvaplanēšana;
 • bremzēšanas laikā auto pārmērīgi vibrē.

Šādā situācijā mūsu profesionāļi Jums palīdzēs, primāri īstenojot riepu diagnostiku. Tās laikā tiek veikta pilna servisa pārbaude, analizējot:

 • riepu virsmas kopējo stāvokli, ja iepriekšējā sezonā ir notikusi sadursme ar šķērsli;
 • spiediena līmeni riepās un ventiļu stāvokli;
 • vai nav nepieciešama riepu rotācija, mainot to atrašanās pozīciju vienmērīgam protektora nodilumam;
 • riepu protektoru stāvokli, pārbaudot to dziļumu, nodiluma vietas, rakstus un pakāpi.

Situācijās, kad riepu rotācija, balansēšana vai ģeometrijas regulēšana nelīdzēs, piedāvāsim iespēju izvēlēties kādu no vairāk nekā 120 ražotāju riepu komplektiem.

Uzticiet riepu apkopi un uzglabāšanu mums!

Veicot regulāru riepu stāvokļa diagnostiku, Jūs paildzināsiet to kalpošanas laiku, tādējādi samazinot izdevumus par jaunu riepu komplekta iegādi. Tikpat svarīga ir arī riepu pareiza uzglabāšana līdz nākamajai sezonai. Ņemot vērā, ka vairumam klientu nav iespējas uzglabāt ziemas vai jaunas vasaras riepas atbilstošos apstākļos, mēs nodrošinām iespēju tās atstāt pie mums. Mēs uzglabāsim Jūsu auto riepas vasaras sezonai atbilstošā temperatūrā līdz nākamajai uzstādīšanas reizei. Sagatavojot tās uzglabāšanai, mūsu servisā tiek veikta riepu:

 • vispārējā stāvokļa diagnostika;
 • iezīmēšana ar krītu, norādot to atrašanās vietu;
 • vertikāla un horizontāla novietošana un regulāra grozīšana, lai nenotiktu to deformācija.

Ērti meklēt un salīdzināt auto riepas

Lai atvieglotu izvēles procesu, pie mums Jūs varat iepazīties ar sev interesējošiem riepu modeļiem un salīdzināt tos. Izmantojot meklētāju, Jūs varat tās atlasīt gan pēc ražotāja, gan izmēra. Jūsu ērtību labad, katram riepu modelim mēs esam sagatavojuši aprakstu, kurā ir iespējams noskaidrot:

 • to izgatavošanā izmantotos materiālus;
 • piemērotākos ceļa segumus to ekspluatācijai;
 • iespējamās akcijas un atlaides, iegādājoties tās.

Izvēloties kvalitatīvās un izturīgās vadošo Eiropas un pasaules ražotāju vasaras riepas un mūsu riepu servisa pakalpojumus, Jūs paaugstināsiet komforta un drošības līmeni, atrodoties ceļu satiksmē, neatkarīgi no laika apstākļiem vai ceļa seguma!


Lasīt vairāk
http://www.pkp.lv