Pieraksties jaunumiem
Pieraksties jaunumiem


Ziemas riepas


Ziemas riepas
 

openPēc izmēra
closedPēc auto
Platums:
Augstums:
Diametrs:
vasaras riepas
ziemas riepas 
Vissezonas 
Zīmols:
Marka:
Modelis:
Gads:
Dzinējs
Meklēt
Ziemai izvēlies ziemas riepas!

Pateicoties īpašajam gumijas sastāvam, ziemas riepas uzrāda labākus veiktspējas rādītājus pie zemām temperatūrām. Latvijas mainīgajos klimatiskajos apstākļos, ziemas riepas ir neaizstājamas, jo ekstrēmos laikapstākļos katra nianse ir svarīga!

Ziemas riepām ir īpaša veida protektora zīmējuma elementi (lameles). Riepas, ar mīkstāku gumijas sastāvu un smalkākām lamelēm (Skandināvijas tipa), nodrošina lielisku saķeri un vadāmību uz sniega un ledus. Savukārt, riepas ar cietāku gumijas sastāvu un mazāk smalkām lamelēm (Eiropas tipa), nodrošina labāku veiktspēju uz slapja asfalta, degvielas ekonomiju un samazinātu trokšņa līmeni.

Ziemas riepas tiek iedalītas trīs veidos:

Riepas ar radzēm Riepas ar radzēm
Eiropas tipa ziemas riepas Eiropas tipa ziemas riepas
Skandināvijas Skandināvijas tipa ziemas riepas
Klikšķiniet uz riepas, lai uzzinātu vairāk par attiecīgo riepas veidu
Riepas ar radzēm - ideālas ekspluatācijai uz apledojošiem ceļiem vai arī uz ceļiem, kas klāti ar blīvu sniega kārtu, taču uz sausa asfalta vai slapja bruģa piemērotākas ir parastās ziemas riepas bez radzēm. Jāpievērš uzmanība arī tam, ka dažās Eiropas valstīs radžu riepu izmantošana ir aizliegta.
Eiropas tipa ziemas riepas - izstrādātas braukšanai pilsētas režīmā-gan pa sniegu, gan asfaltu, kā arī ir pārliecinošas uz slapjiem ceļiem. Šī tipa riepām parasti ir noapaļoti plecu bloki, kas ziemas periodā pastiprina saķeri ar ceļa segumu līkumos un nodrošina maksimālu komfortu kustības laikā.
Skandināvijas tipa ziemas riepas - izstrādātas izmantošanai uz slideniem ceļiem ar piesnigušiem ceļa posmiem. Lielais daudzums taisnleņķa elementu ar asām šķautnēm un daudziem platiem šķēlumiem padara šīs riepas neaizvietojamas, braucot pa ledu vai noblietētu sniegu.

Kad mainīt riepas

Likumdošana nosaka, ka no 1. decembra līdz 1. martam automašīnām, kas pārvietojas pa koplietošanas ceļiem, obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām un to minimālajam protektora dziļumam jābūt 4 mm.

Riepu ražotāji iesaka lietot ziemas riepas jau tad, kad temperatūra ir sasniegusi +7 C grādu atzīmi, jo pie šādas temperatūras vasaras riepas zaudē savu funkcionalitāti.

Statistika liecina, ka lielākā daļa Latvijas autovadītāju riepas maina jau oktobrī un novembrī, vēl pirms pirmā sniega. PKP speciālisti iesaka riepu maiņu veikt laicīgi, vēl pirms ziemas sākuma.

http://www.pkp.lv